Grupa G: Awans Hiszpanii, tylko remis Włochów

W meczu 9. kolejki Eliminacji Mistrzostw Świata Grupy G, Hiszpania pokonała Albanię 3:0. Bramki dla gospodarzy strzelali : Rodrigo, Isco i Thiago. Tym samym, Hiszpanie zapewnili sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw świata. W dwóch pozostałych spotkaniach tej grupy, Liechtenstein przegrał z Izraelem 0:1 (0:1), natomiast Włosi zremisowali z Macedonią 1:1.

Od pierwszych minut, mecz zaskakująco był wyrównany. Obie drużyny próbowały atakować, ale głównie to co im wychodziło to dośrodkowania. W 13. minucie dobrą okazję mieli Hiszpanie. Isco świetnie dośrodkował do Rodrigo, ten uderzył głową, minimalnie obok bramki. Napastnik Valencii zrewanżował się chwilę później, przyjął piłkę na klatkę po podaniu Isco, uderzył z pierwszej piłki i nie dał szansy Etritowi Berishy. Kilka minut później, było już 2:0. Koke  świetnie podał  do Isco, gracz Realu minął jednego obrońcę i pokonał bramkarza. Zaraz po bramce na 2:0, padła kolejna. Álvaro Odriozola posłał piłkę w pole karne do Thiago Alcantary, a gracz Bayernu bezproblemowo umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa zaczęła się od ataków gospodarzy. Rozgrywający świetne spotkanie,  Álvaro Odriozola dośrodkował do Saúla Ñígueza, ten uderzył z główki, jednak z tym strzałem uporał się Etrit Berisha. W 68. minucie szansę mieli Albańczycy. Elseid Hysaj dośrodkował do Armando Sadiku, lecz napastnik Albanii trafił w słupek. Pod koniec spotkania, groźny strzał oddał jeszcze napastnik Albanii, Azdren Llullaku, jednak jego uderzenie złapał David De Gea. W końcówce zobaczyliśmy jeszcze groźny strzał Marco Asensio z rzutu wolnego, który powędrował tuż nad bramką.

Po tym spotkaniu, reprezentacja Hiszpanii zapewniła sobie udział w przyszłorocznych  Mistrzostwach Świata.

06.10.2017, 9.kolejka Eliminacji Mistrzostw Świata 2018 ( Grupa G), Estadio José Rico Pérez

Hiszpania-Albania 3:0 (3:0)

Rodrigo 19′, Isco 24′, Thiago Alcântara 27′

Hiszpania: David De Gea – Sergio Ramos, Gerard Piqué (Nacho 60′), Jordi Alba- Álvaro Odriozola, Thiago Alcântara, Saúl Ñíguez, Koke – Isco, David Silva (Marco Asensio 74′), Rodrigo (Aritz Aduriz 82′)

Albania: Etrit Berisha – Elseid Hysaj, Frédéric Veseli, Arlind Ajeti, Hysen Memolla (Ansi Agolli 46′) – Ledian Memushaj, Eros Grezda (Liridon Latifi 66′), Ergys Kaçe- Iván Balliu (Armando Sadiku 46′), Azdren Llullaku, Taulant Xhaka

Żółte kartki: Gerard Piqué, David Silva – Azdren Llullaku, Taulant Xhaka, Ergys Kaçe, Eros Grezda, Elseid Hysaj

Sędzia: Aleksei Eskov

06.10.2017, 9.kolejka Eliminacji Mistrzostw Świata (Gruoa G), Rheinpark Stadion

Liechtenstein-Izrael 0:1 (0:1)

Etan Tibi 22′

Liechtenstein: Peter Jehle – Sandro Wolfinger, Andreas Malin (Philipp Ospelt 89′), Daniel Kaufmann (Daniel Brandle 51′), Maximilian Goppel – Martin Buchel, Nicolas Hasler, Michele Polverino, Marcel Buchel, Franz Burgmeier- Philippe Erne (Seyhan Ydyliz 72′)

Izrael: Ariel Harush- David Keltjens, Etan Tibi, Tal Ben Haim, Ofir Davidzadza – Bibras Natcho, Maor Melikson (Yosi Benayoun 78′) , Marwan Kabha- Elitan Atar (Tal Ben Haim II 70′), Tomer Hemed, Lior Rafaelov (Dan Eindeber 63′)

Żółte kartki: Nicolas Hasler, Marin Buchel, Franz Burgmeier

Sędzia: Aaron Hunter

06.10.2017, 9. kolejka Eliminacji Mistrzostw Świata 2018 (Grupa G), Stadio Olimpico di Torino

Włochy-Macedonia 1:1 (1:0)

Giorgio Chiellini 40′ – Aleksandar Trajkovski 77′

Włochy: Gianluigi Buffon- Andrea Barzagli (Daniele Rugani 46′), Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini- Davide Zappacosta, Marco Parolo, Roberto Gagliardini (Bryan Cristante 75′), Matteo Darmian- Simone Verdi (Federico Bernardeschi 64′), Ciro Immobile, Lorenzo Insigne

Macedonia: Stole Dimitrevski, Stefan Ristovski, Visar Musliu, Darko Velkoski (Geljo Zajkov 75′)  – Marjan Radeski, Stefan Spirovski, Enis Bardhi, Egzijan Alioski- Ferhan Hasani (Aleksandar Trajkovski 64″), Ilija Nestorovski, Goran Pandev (Igor Trickovski 80′)

Żółte kartki: Marco Parolo – Stefan Spirovski, Ferhan Hasani

Sędzia: Tiago Martins