Grosicki: Zawsze trzeba rywalizować z najlepszymi

Kamil Grosicki

Kamil Grosicki / fot. Mikołaj Barbanell

– Wiadomo, przed losowaniem chciałoby się, żebyśmy trafili na Duńczyków. Ale zawsze trzeba rywalizować z najlepszymi – mówił reprezentant Polski Kamil Grosicki po losowaniu grup eliminacji Mistrzostw Świata 2022.

Piłkarska reprezentacja Polski zagra z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino w grupie I.

– Jestem w Anglii już cztery lata. To będzie duże wyzwanie, jeśli dostanę szansę gry w takim meczu. Mają oczywiście bardzo mocny zespół. Same gwiazdy Premier League, zawodnicy z najlepszych klubów. Jeden ze swoich lepszych meczów rozegrałem z reprezentacją Anglii w Warszawie. Chciałbym, żeby taki mecz się powtórzył i żebyśmy ugrali jakieś punkty z tym przeciwnikiem – stwierdził Kamil Grosicki na antenie “Kanału Sportowego”.

– To może być moja końcówka, więc chciałbym się jeszcze mierzyć z najlepszymi. Wiadomo, że ostatnie czasy trafialiśmy na dobre losowania. Wcześniej była reprezentacja Niemców, ale ostatnio reprezentacja Danii czy Austria. Trzeba pokazywać się na tle jak najlepszych przeciwnika. Później jak jedziesz na wielkie imprezy to zawsze trafiasz na silne drużyny. Musimy się z tym  zmierzyć i jak powiedziałem – cieszę się, że trafiliśmy na Anglię i mamy w grupie mocnego przeciwnika. Tylko dzięki takim spotkaniom możemy powiedzieć, w którym miejscu jesteśmy. Czy się rozwijamy, czy dalej stoimy w miejscu – dodał.

Drużyny narodowe 55 krajów wchodzących w skład Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) zostały podzielone na 10 grup. W pięciu z nich (od A do E) zagra po pięć zespołów, w pozostałych (od F do J) – po sześć. Przepustkę na mundial wywalczy 13 z nich, ale bezpośrednio tylko zwycięzcy grup.

Kwalifikacje do mundialu w Katarze potrwają od marca do listopada 2021 roku.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.