Brzęczek: Anglia nie jest drużyną, która nam leżała

Jerzy Brzęczek

Jerzy Brzęczek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– To grupa umiarkowana. Losowanie mogło być trudniejsze albo korzystniejsze. Zdecydowanym faworytem jest Anglia. Historycznie nie jest to drużyna, która nam leżała. Węgry mają dobrą drużynę, a Albania jest niewygodna – ocenia selekcjoner reprezentacji Jerzy Brzęczek.

W poniedziałek poznaliśmy rywali w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. O awans zagramy z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino. Bezpośrednio na turniej kwalifikuje się zwycięzca grupy, druga drużyna zagra w barażach.

Praca, jaką wykonuje Gareth Southgate sprawia, że Anglicy będą jednym z faworytów zbliżających się mistrzostw Europy. To na pewno faworyt naszej grupy, co nie oznacza, że nie możemy z nimi powalczyć – stwierdził Brzęczek w rozmowie dla TVP Sport – Awans będzie bardzo trudny, ale mam świadomość tego, jak się rozwijamy, co przygotowujemy. Dla nas najważniejsze jest to, żeby piłkarze byli zdrowi i grali w swoich klubach.

Eliminacje rozpoczną się w marcu, wyjątkowo będą się odbywały pomiędzy Mistrzostwami Europy. Ostatnie mecze rozegrane będą w listopadzie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.