GKS Katowice na zakończenie 14. serii gier pewnie ograł u siebie 2:0 faworyzowanego Dolcana Ząbki.

W pierwszej części gry lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, czego efektem był gol Goncerza. Snajper popularnej „GieKsy” w 17. minucie popisał się doskonałą akcją indywidualną. Zawodnicy Dariusza Dźwigały niezbyt rwali się do śmielszych ataków, a większe zagrożenie stworzyli po próbie Piotra Petasza.

Gospodarzom po przerwie nie brakowało motywacji, aby podwyższyć stan meczu. Dobrą sposobność miał Goncerz, lecz w dogodnej sytuacji posłał futbolówkę minimalnie obok bramki. W 68. minucie wcześniej wspomniany piłkarz już się nie pomylił i pewnie wykorzystał kapitalne podanie od Czerwińskiego. Snajper ekipy Jerzego Brzęczka po raz kolejny udowodnił swój wysoki kunszt strzelecki. Goście od czasu do czasu podejmowali próby ratowania wyniku, ale z dokładnością byli w dniu dzisiejszym na bakier. Dwubramkowe prowadzenie dotrwało do gwizdka sędziego, który kończył dzisiejszy pojedynek.

GKS Katowice 2:0 Dolcan Ząbki

Strzelcy:

1:0 Goncerz (19′)

2:0 Goncerz (69′)

Żółte kartki: Calderon (32′), Frańczak(41′), Petasz (45+1′), Kamiński (51′), Sawala (58′)

Sędzia główny: Marek Opaliński

Skład gospodarzy: Kuchta – Czerwiński, Praznovsky, Kamiński, Frańczak – Bębenek (87. Szołtys)Wołkowicz, Pielorz, Leimonas, Iwan (68. Trochim) – Goncerz (76. Burkhardt)

Skład gości:  Kryczka – Klepczarek, Petasz, Sawala, Wieteska (46 Świerblewski) – Calderon(68. Bajdur), Kądzior, Matuszek, Tarnowski, Sapała – Feruga (59. Krzywicki)