I liga: Zwycięstwa Dolcanu i Bełchatowa

Robert Skumiał

Za nami pierwsze dwa spotkania 18. kolejki I ligi. W spotkaniu w Ząbkach miejscowy Dolcan pokonał Pogoń Siedlce 6:1, a w Olszynie Stomil poległ gościom z Bełchatowa 2:0.

W Ząbkach w derbach Mazowsza nie zapowiadało się na pogrom gospodarzy. W 22. minucie goście wyszli na prowadzenie i wydawało się, że klub z pod Warszawy nie wygra trzeciego spotkania z rzędu. Autor dwóch bramek Daniel Gołębiewski zdobył swojego szóstego i siódmego gola i tym samym został najskuteczniejszym zawodnikiem Dolcanu. Warto odnotować, że były piłkarz m.in. Polonii Warszawa pojawił się na boisku w 52. minucie. Ta porażka dla zespołu Marcina Sasala, który przed objęciem pracy w Pogoni prowadził Dolcan jest czwartą z rzędu. W następnym meczu Pogoń zagra z Chrobrym Głogów, a Dolcan podejmować będzie Miedź Legnica.

20.11.2015, 18:00 Dolcan Ząbki – Pogoń Siedlce (1:1)
6:1 – Damian Świerblewski (85′)
żółte kartki: Damian Jakubik, Szymon Sawala, Daniel Gołębiewski – Mariusz Rybicki, Daniel Chyła, Konrad Wrzesiński

W kolejnym spotkaniu rozgrywanym o tej samej porze GKS Bełchatów przerwał swoją złą passę dwóch meczy bez porażki i wygrał ze Stomilem w Olsztynie. Dla gospodarzy była to druga porażka z rzędu i co gorsza druga na własnym stadionie. W następnej kolejce Stomil zagra w Nowym Sączu z Sandecją, a Bełchatów pojedzie do Chojnic na mecz z Chojniczanką.

20.11.2015, 18:00 Stomil Olsztyn – GKS Bełchatów 0:2 (0:0)
0:1 – Lukas Klemenz (69′)
0:2 – Seweryn Michalski (77′)
żółta kartka: Marcin Flis