Dolcan Ząbki w przedostatnim starciu 19.kolejki I Ligi na własnym obiekcie przegrał 3:4 z Miedzią Legnicą.

Początek spotkania wyśmienicie ułożył się dla graczy Ryszarda Tarasiewicza, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie, a dokonał tego Tadas Labukas. Litwin dobrze urwał się obrońcom i pewnym strzałem pokonał bezradnego Kryczkę. Na odpowiedź gospodarzy czekaliśmy zaledwie 240 sekund, bo kapitalny kontratak swojego klubu sfinalizował Damian Kądzior. Cztery minut później kibice gości mogli się znów cieszyć sympatycy z Legnicy, a mianowicie dlatego, że drugiego gola zdobył Labukas. Przy tej bramce ogromny udział miał Łukasz Garguła, obsługując kolegę wybornym zagraniem. Kilka chwil później wyrównać próbował Dolcan po błędzie wyżej wymienionego piłkarza, ale Smug w odpowiednim momencie przerwał groźną kontrę. Ostatni kwadrans I części to pokaz brzydkiej gry, czego efektem była żółta kartka dla Piotra Petasza.

W czasie przerwy żaden ze szkoleniowców nie dokonał roszad taktycznych. Tylko dwie minuty po wznowieniu wystarczyły, by gracze z Ząbek doprowadzili do wyrównania. W chaosie po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się Mateusz Wieteska, umieszczając futbolówkę z bliskiej odległości. Artur Aluszyk miał pełne ręce roboty od 51.minuty, kiedy to zawodnicy z obu ekip przesadzali z ostrością. Do jego notesu trafili: Wiktorski, Cierpka, Tarnowski oraz Bartczak. W 64. minucie z boiska wyleciał Bartczak, ponieważ za bezpardonowy faul na Calderonie otrzymał drugi żółty kartonik. Na dziewiętnaście minut przed zakończeniem starcia bramkarza Dolcanu pokonał Łukasz Garguła. Trzysta sekund po tym wydarzeniu oglądaliśmy fenomenalny strzał z rzutu wolnego, które go autorem został Damian Kądzior. Zagranie byłego piłkarza Jagiellonii okazało się nie do obrony dla Smuga. W 86.minucie szanse się wyrównały, a to z tego powodu, że Wiktorski po raz drugi naraził się na arbitra tego meczu. Ten moment perfekcyjnie wykorzystali goście, a mianowicie za sprawą Keona, który wyprowadził w pole blok defensywny przeciwnika.

Sędzia Aluszyk doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu, lecz to okazało się zbyt mało, by zawodnicy mogli zmienić rezultat pojedynku.

3:4 Keon (88′)

Żółte kartki: Petasz (31′), Wiktorski (51′), Tarnowski (56′),  Cierpka (56′), Bartczak (57′), Łobodziński (70′), Matuszek (71′), Smug (89′)

Czerwone kartki: Bartczak (64′), Wiktorski (86′)

Sędzia główny: Artur Aluszyk

Skład gospodarzy: Kryczka – Jakubik, Wiktorski, Wieteska, Petasz – Sapała, Calderon, Tarnowski, Matuszek, Kądzior – Świerblewski (62. Krzywicki)

Skład gości: Smug – Bartczak, Midzierski, Stasiak, Trifonow – Daniel, Cierpka, Łobodziński, Kancarczyk, Garguła(90+2. Garuch) – Labukas