Girona gromi Melbourne City w sparingu

el pais

Girona pokonała w sparingu Melborune City 6:0. Dwa gole dla drużyny z Katalonii zdobył Portu, swoje trafienia dołożyli także Anthony Lozano, Juanpe, Yohan Many i Pedro Porro.

Pierwszy gol dla Girony padł w 11. minucie. Portu łatwo przedostał się w pole karne Melbourne, mocno uderzył, piłka otarła się o rękawice Eugene Galekovića i wpadła do siatki. Napastnik drużyny z Katalonii, swój dorobek bramkowy powiększył chwilę później, gdy przelobował goalkeepera Australijczyków. Podopieczni Eusebio Sacristána trzecią bramkę zdobyli przed upływem 30 minut gry, co niezbyt dobrze świadczyło o Melbourne. Z ostrego kąta futbolówkę do bramki wpakował Anthony Lozano. Poza bardzo niecelnym uderzeniem Lachlana Walesa, Australijczycy nie zagrozili Gironie i do przerwy zasłużenie przegrywali 0:3.

Dziesiąta drużyna poprzedniego sezonu La Liga, szybko zaczęła strzelanie w drugiej połowie. Juanpe pokonał trafił głową do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gola nr. 5 Girona wbiła dopiero w 69. minucie, ale był to gol kuriozum. Jeden z obrońców Melborune chciał wybić futbolówkę, ale nabił Yohana Many’ego i drużyna z Katalonii w łatwy sposób podwyższyła prowadzenie. W doliczonym czasie szóstą bramkę zdobył Pedro Porro i ostatecznie Girona wygrała z Melbourne City 6:0.