Fortuna I liga: Remis w meczu beniaminków

W spotkaniu rozpoczynającym 2. kolejkę Fortuna I ligi naprzeciwko siebie stanęło dwóch beniaminków. W Grodzisku Wielkopolskim Warta Poznań zremisowała 1:1 z Garbarnią Kraków.

Złośliwie można by stwierdzić, że na start 2. kolejki Fortuna I ligi mieliśmy pojedynek “bezdomnych”. Garbarnia na co dzień występuje na Stadionie Miejskim, natomiast Warta ma tak duże problemy finansowe, że nie ma pieniędzy na dokończenie remontu swojego obiektu, by móc dostosować go do warunków licencyjnych. W związku z tym Poznaniacy zainaugurowali sezon na obiekcie w Grodzisku Wielkopolskim (stary stadion Groclina Grodzisk Wielkopolski).

Kibice bardzo skromnie zgromadzeni na obiekcie nie oglądali zbyt porywającego widowiska. Mimo wszystko, to Garbarnia w pierwszej połowie przeważała. Długimi fragmentami obserwowaliśmy jednak mało ciekawą grę. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu strzelił w 35. minucie Jakub Wróbel. Sprowadzony do Garbarni z Radomiaka Radom napastnik wykorzystał niefrasobliwość obrońców Warty i po dośrodkowaniu w polu karne pokonał bramkarza Warty. Dużo w tym wszystkim było przypadku, lecz w ostatecznym rozrachunku liczy się tylko wynik końcowy. Gospodarze tego spotkania tuż przed zakończeniem pierwszej połowy mogli doprowadzić do wyrównania, lecz uderzenie Niklasa Zulciaka obronił dobrze ustawiony Marcin Cabaj.

Po przerwie gra Warty wyglądała lepiej. Drużyna prowadzona przez czeskiego szkoleniowca Petra Němeca nie miała za bardzo innej możliwości, chcąc uratować choćby punkt musiała zacząć grać w piłkę i atakować. Pierwszy kwadrans był jeszcze nieco senny, lecz w ostatnich 30 minutach, po dokonaniu zmian, Warta powoli zaczęła dochodzić do głosu. Efektem tego była wyrównująca bramka dla Warty. w 77. minucie Bartosz Kieliba wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem głową pokonał Cabaja.

27 lipca 2018, 2. kolejka Fortuna I ligi, Grodzisk Wielkopolski (Hotel Rodan-Groklin)

Warta Poznań – Garbarnia Kraków 1:1 (0:1)

Bartosz Kieliba 77 – Jakub Wróbel 35

Warta: Adrian Lis – Mateusz Wypych, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb – Krzysztof Biegański (Krystian Sanocki 57′), Adrian Cierpka, Michał Grobelny, Niklas Zulciak (Artur Marciniak 62′), Wojciech Fadecki – Paweł Piceluk (Robert Janicki 72′).

Garbarnia: Marcin Cabaj – Paweł Pyciak, Michał Czekaj, Krzysztof Kalemba (Arkadiusz Garzeł 85′), Łukasz Pietras – Jakub Wróbel (Filip Wójcik 82′), Przemysław Lech, Karol Kostrubała (Marek Masiuda 73′), Szymon Kiebzak – Mateusz Węsierski, Tomasz Ogar.

Żółte kartki: Węsierski, Skorupa.

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).