Gerard Pique: Mam nadzieję, że wrócę do gry już w przyszłym miesiącu

Gerard Pique

twitter: 3gerardpique


Gerard Pique pojawił się wczoraj na gali wręczania nagród Globe Soccer Awards, na której został nagrodzony za całokształt swojej kariery.

Hiszpan pod koniec listopada nabawił się kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy. Wielu zastanawiało się, czy stoper nie będzie musiał przez to zawiesić butów na kołku, jednak sam przyznał, że zamierza pograć jescze kilka dobrych lat – “Mam nadzieję, że wrócę do gry już w przyszłym miesiącu. Jestem optymistą. Chciałbym grać jeszcze przez 3-4 lata. Widzę tu Ikera, z którym dzieliłem szatnię w reprezentacji i zdobyłem mistrzostwo Europy oraz Świata. Grałem też z Cristiano w Manchesterze. To były moje pierwsze kroki, zdobyliśmy różne trofea.” 

Oprócz tego piłkarz dodał kilka słów na temat obecnej sytuacji oraz o Lewandowskim, który w Dubaju zdobył statuetkę dla najlepszego piłkarza roku.

“To trudne czasy, ale obecność na takim wydarzeniu sprawia, że czujesz się lepiej. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy wrócimy do normalności.”

“Nie grałem z Lewandowskim, ale wygrywałem z nim i przegrywałem. Jest to część gry. To powinno łączyć wszystkich zawodników. Piłkarska rodzina musi być zjednoczona jak nigdy. Po zakończeniu kariery życie biegnie dalej, będziemy mogli powiedzieć, że byliśmy częścią czegoś wyjątkowego, to najważniejsze w futbolu.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.