Czym jest to całe Kings League? Projekt Pique osiąga rekordy popularności

Twitter: Kings League

Hitem internetu szczególnie w krajach hiszpańskojęzycznych jest Kings League. Projekt Gerarda Pique oraz Ibaia Llanosa, popularnego streamera.

Liga działa od dwóch tygodni, a już bije rekordy oglądalności. Główne zainteresowanie wywołuje wśród młodych odbiorców, ponieważ wszystko jest transmitowane na platformie streamingowej Twitch. Średnia oglądalność rozgrywek przekracza 300 tys., jednak w niektórych momentach transmisje ogląda nawet 700 tys. osób.

Są to rozgrywki 7 na 7 między dwunastoma zespołami, mecze trwają 20 minut. Występują kary, ale czasowe. Za brutalniejsze faule trzeba odczekać dłużej, aż wróci się na plac gry. Przed rozpoczęciem meczu drużyny rozpoczynają wyścig o bezpańską piłkę pozostawioną na środku boiska przez sędziów.

Kto bierze udział? Zwykli ludzie, to klucz całego sukcesu. Są to normalni, „Szarzy Kowalscy”, którzy mają pasję. Każda z drużyn ma jednego celebrytę, często piłkarza. Kapitanowie drużyn to np. Iker Casillas, czy Sergio Aguero. Co do celebrytów, to jedną z drużyn prowadzi znany dziennikarz związany z FC Barceloną – Gerard Romero. Liga ma nawet swoją aplikacje na wzór Fantasy Premier League.

W lidze występują też goście, którzy grają okazjonalnie jak np. Capdevilla. Ciekawą postacią występująca w rozgrywkach jest anonimowy piłkarz kryjący się pod pseudonimem „Enigma”. Jest to zawodnik La Liga, którego klub nie pozwolił mu na grę w owych rozgrywkach, więc ten gra w masce i ukrywa się pod innym imieniem.

O rozgrywkach zrobiło się znów głośno, kiedy ich włodarz – Gerard Pique – przyjechał do pracy samochodem marki Renault, Twingo, o którym śpiewała jego była partnerka Shakira w swojej piosence krytykującej byłego piłkarza.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x