Gary Lineker zawieszony przez BBC, ekspert telewizyjny zdecydowanie uderzył w rząd

Gary Lineker został zawieszony przez „BBC” i nie poprowadzi magazynu „Match of The Day”. To pokłosie jego porównań nowej polityki azylowej w Wielkiej Brytanii do nazistowskich Niemiec.

„BBC” stwierdziło, że uważa aktywność Linekera w mediach społecznościowych za naruszenie wytycznych. Dodano, że ekspert telewizyjny powinien trzymać się z dala od zajmowania stanowiska w kwestiach politycznych partii lub kontrowersyjnych tematów.

Była gwiazda angielskiego futbolu, została w ostatnich latach stałym elementem sobotniego programu telewizyjnego „Match of The Day”. Zdecydowano, żeby odsunąć Linekera dopóki nie uzyskają uzgodnionego i jasnego stanowiska w sprawie korzystania przez niego z mediów społecznościowych.

We wtorek minister spraw wewnętrznych Suella Braverman przedstawiła rządowe plany zakazania osobom przybywającym nielegalnie do Wielkiej Brytanii ubiegania się o azyl, w celu zaradzenia wzrostowi liczby osób przekraczających kanał La Manche na małych łodziach.

62-letni Lineker zareagował na „Twitterze”, nazywając plany niezmiernie okrutną polityką, która jest skierowana do najbardziej bezbronnych ludzi w języku, który nie różni się od tego używanego w Niemczech w latach 30.

W dążeniach zmian w polityce azylowej sprzeciwia się opozycja oraz liczne organizacje charytatywne. Premier Rishi Sunak bronił propozycji, mówiąc, że zatrzymanie przypływu małych łodzi jest priorytetem dla Brytyjczyków. W 2022 roku na Wyspy Brytyjskie przedostało się prawie 46 tysięcy migrantów.


Gary Lineker skomentował skandaliczną wypowiedź Siergieja Ławrowa. „Wypierda*aj”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x