Gary Lineker skomentował skandaliczną wypowiedź Siergieja Ławrowa. “Wypierda*aj”


Piłkarski świat po raz kolejny przeciwstawia się medialnej propagandzie władz z Moskwy. Tym razem zareagował Gary Lineker, który w dosadny sposób skomentował słowa Siergieja Ławrowa o sytuacji w Ukrainie. 

Od kilku dni trwa zbrojna inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Działania podejmowane przez Prezydenta Władimira Putina spotkały się ze światowym potępieniem oraz ostracyzmem w wielu dziedzinach życia społecznego i gospodarczego.

Cały świat solidaryzuje się z naszymi wschodnimi sąsiadami, jednocześnie nakładając na kraj agresora dość bolesne sankcje gospodarcze m.in. brak certyfikacji gazociągu Nord Stream 2 bądź odcięcie od systemu SWIFT.

Rosyjskie władze nadal zaskakują światową opinię publiczną. Minister Spraw Zagranicznych Siergiej Ławrow oświadczył, iż działania podejmowane przez armię rosyjską mają na celu wyzwolenie Kijowa i niedopuszczenie do wojny w Ukrainie.

Słowa rosyjskiego polityka skomentował Gary Lineker. Legenda angielskiej piłki, a obecnie komentator telewizyjny, umieścił na swoim Twitterze krótki, ale dosadny komentarz. – Wyperda*aj – napisał.

Wpis opatrzył tweetem rosyjskiej ambasady w Wielkiej Brytanii, na profilu której pojawił się skandaliczny cytat z Ławrowa.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.