Gary Lineker: Trudno jest teraz stawiać kogokolwiek wyżej niż Leo Messiego

fifa.com

Historia Leo Messiego na mistrzostwach dobiega końca. W niedzielę Argentyńczyk w swoim ostatnim meczu na mundialu ma jeden cel – złoty medal, którego brakuje w jego bogatej karierze.

Po zwycięstwie Albicelestes nad Chorwacją (3:0) reporterka powiedziała Messiemu, iż odcisnął swoje piętno na życiu wszystkich, a to jest ważniejsze niż wynik z Francją i wygranie swojego pierwszego Pucharu Świata.

– Ma teraz 35 lat i niewiele zostało kariery, dlatego delektujmy się każdą sekundą. Wielokrotnie mówiłem, że uważam go za najlepszego piłkarza globu. Za każdym razem, gdy gra na tym mundialu, publiczność nie może oderwać od niego wzroku. Gdy tylko dostaje piłkę, cały stadion zbiorowo wstrzymuje oddech. Wstają i czekają na jego magię, a on zawsze ją dostarczał – pisze Gary Lineker w “BBC Sport”.

Argentyńczyk zagrał w sześciu meczach na tych mistrzostwach świata w Katarze i był zawodnikiem meczu w czterech z nich. – Nie ma już tego przyspieszenia, które miał u szczytu kariery, ale nadal ma swoje naturalne zdolności. Zachował niesamowitą motywację i determinację, które zachowały go na szczycie tak długo – dodaje Anglik.

– Diego Maradona podobnie jak Messi, był niesamowitym talentem. Pod wieloma względami obaj są sobie równi, ale trzeba pamiętać, że Maradona był w najlepszej formie przez może tylko siedem lat z powodu swoich problemów poza boiskiem. Długowieczność musi się liczyć w ogólnym podsumowaniu tego, kto jest najlepszy. Biorąc pod uwagę sukcesy, jakie odniósł na poziomie klubowym, a ostatnio na poziomie międzynarodowym, trudno jest teraz stawiać kogokolwiek wyżej niż Messiego – zaznacza Lineker.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.