Gareth Southgate: Byłbym hipokrytą – trener o letnich transferach Anglików

Fot. irishmirror.ie

Gareth Southgate dzień przed Euro 2000 złożył prośbę o transfer z Aston Villi, ale ma nadzieję, że jego piłkarze nie popełnią tego samego błędu i ewentualne negocjacje będą przeprowadzać już po turnieju.

Anglicy tego lata będą wyjątkowo rozchwytywani na rynku transferowym. Declan Rice, Harry Kane czy Jadon Sancho będą mogli przebierać w ofertach. Selekcjoner Gareth Southgate ufa swoim piłkarzom, i ma nadzieję, że potencjalne transfery nie zepsują ich szansy na EURO – Byłbym cholernym hipokrytą, ponieważ złożyłem wniosek o transfer w przeddzień EURO 2000. Wiem, że jestem hipokrytą w wielu dziedzinach – stwierdził trener – Ale byłem tak samo zdeterminowany, by grać dobrze. Nie było to dla mnie rozpraszające. Rozmowy będą toczyć się w tle i nie wyobrażam sobie, żeby jakikolwiek klub czy zawodnik chciał agentów w tym okresie. Jeśli rozmawiasz z graczami, chcą, aby te rzeczy działy się w tle. Gracze są wystarczająco dojrzali, aby sobie z tym poradzić. Będą w pełni skoncentrowani na Anglii.

Problemy z dyscypliną wśród Anglików

Szkoleniowiec oznajmił również, że podczas Mistrzostw Europy będzie surowo przestrzegał dyscypliny. Jest to przytyk do Jamesa Maddisona, który wraz z Ayoze Perezem i Hamzą Choudhurym zostali odsunięci od kadry meczowej Leicester na mecz z West Hamem United z powodu złamania klubowych obostrzeń – Leicester świetnie poradziło sobie z tą sytuacją, a w niedzielę czeka ich ważny mecz [półfinał FA Cup z Southampton], więc nie powinienem mówić o szczegółach

Sami mieliśmy problemy jesienią. To zawsze jest bardzo trudne dla trenerów. Porównuję to z marcem, gdzie obyło bez dramatów. To o wiele lepsze środowisko do przygotowania się do futbolu. Musieliśmy podejmować tylko decyzje piłkarskie.

Kiedy jechaliśmy na turniej do Rosji, mieliśmy minimalne rozproszenie uwagi. O tym rozmawiałem z zawodnikami po jesieni. Jesienią dyscyplina na boisku i poza nim sprawiała nam największe problemy i sprawiła, że nie awansowaliśmy do półfinału Ligi Narodów.

Reprezentacja Anglii przed Mistrzostwami Europy zmierzy się z Austriakami i Rumunami. 13 czerwca czeka ich pierwszy mecz na EURO z reprezentacją Chorwacji.

Źródło: Eurosport


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *