Polscy sportowcy zostaną zaszczepieni przeciwko COVID-19

Premier Mateusz Morawiecki / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Polscy sportowcy zostaną zaszczepieni przeciwko COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki przekazał tę informację podczas dzisiejszej konferencji.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że polscy sportowcy zostaną zaszczepieni przed wyjazdem na duże imprezy sportowe. Informacja ta dotyczy zarówno członków kadry olimpijskiej, którzy latem tego roku będą reprezentować nas podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, jak i piłkarzy wyjeżdżających na Euro 2020.

Wiemy doskonale, z jakim wysiłkiem wiąże się przygotowanie do olimpiady, wiemy, że to czasami długie lata ogromnych wysiłków, ćwiczeń i dyscypliny i zmarnowanie tego byłoby oczywiście wielkim błędem. Dlatego stwierdziliśmy, że po zaszczepieniu najbardziej podatnych na największe ryzyko i tragedie zdecydowaliśmy się przeznaczyć część szczepionek na naszą kadrę olimpijską i kadrę narodową reprezentującą nas na Mistrzostwach Europy – mówił Mateusz Morawiecki

W chwili obecnej mówi się, że szczepionki otrzyma około tysiąca osób. Więcej szczegółów zostanie podanych wkrótce.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.