CONMEBOL zaopatrzył się w szczepionki dla piłkarzy

lovefootball.pl

lovefootball.pl

CONMEBOL nie chce nowych i nieprzewidzianych wydarzeń związanych z przypadkami wykrycia koronawirusa u piłkarzy. W związku z tym federacja zaopatrzyła się w szczepionki dla zawodników, którymi ich zaszczepi.

Koronawirus jest czymś, co zmieniło i nadal zmienia piłkę nożną. Liczne zarażenia powodują przekładanie meczów lub przemieszczanie ich, aby starać się chronić całe środowisko piłkarskie. Jednak są rzeczy, na które nie można pozwolić, aby znów zmieniać ich termin. Są nimi oczywiście wielkie piłkarskie turnieje. W związku z tym coraz więcej federacji piłkarskich będzie decydowało się na zaszczepienie zawodników. Taki krok już w najbliższej przyszłości wykona CONMEBOL.

Federacja obejmująca piłkę nożną w Ameryce Południowej zakupiła 50 tysięcy szczepionek chińskiej marki Sinovac. Dla niektórych państw tamtego kontynentu ta szczepionka nie będzie niczym nowym. Bowiem podawano ją już choćby w Brazylii. Dawka zostanie podana wszystkim zawodnikom, którzy występować będą na zbliżającym się Copa América.

Na temat zakupu wypowiedział się Alejandro Domínguez, prezydent CONMEBOL.

– Doceniam ten gest solidarności i wsparcia ze strony firmy Sinovac, która zrozumiała, jak piłka nożna jest ważna dla światowej ekonomii, a także kultury oraz zdrowia fizycznego i psychicznego mieszkańców Ameryki Południowej. To ważny krok w kierunku stłumienia pandemii covid-19, ale to nie znaczy, że opuszczamy gardę. Wciąż będziemy pracować odpowiedzialnie, by turniej odbył się płynnie i bez zastrzeżeń – powiedział.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *