Fortuna I liga: Szczęśliwe zwycięstwo Warty

Warta Poznań

W ostatnim sobotnim spotkaniu 33. kolejki Fortuna I ligi Warta Poznań wygrała 2:1 (1:1) z Chojniczanką Chojnice. Bramkę dla gospodarzy w 26. minucie strzelił Mateusz Kuzimski. Warta odpowiedziała dziesięć minut później bramką Jakuba Kiełba. Spotkanie rozstrzygnęło samobójcze trafienie Radosława Janukiewicza. W 87. minucie Adrian Laskowski uderzył zza pola karnego, futbolówka odbiła się od słupka, następnie od pleców Janukiewicza i wpadła do bramki.

18 lipca 2020, 33. kolejka Fortuna I ligi, Stadion Miejski w Chojnicach

Chojniczanka Chojnice – Warta Poznań 1:2 (1:1)

Mateusz Kuzimski 26 – Jakub Kiełb 36, Radosław Janukiewicz 88 (bramka samobójcza)

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz – Jan Mudra, Mateusz Bartosiak, Martin Klabník, Krystian Wachowiak – Mateusz Kuzimski, Bartosz Wolski, Oskar Paprzycki (Michał Sacharuk 84′), Robert Ziętarski, Aghwan Papikjan (Marcin Trojanowski 87′) – Tomasz Mikołajczak (Łukasz Zejdler 75′).

Warta: Adrian Lis – Michał Grobelny, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb – Mariusz Rybicki (Serhij Napołow 80′), Mateusz Kupczak, Krzysztof Danielewicz, Robert Janicki (Gracjan Jaroch 61′), Michał Jakóbowski – Łukasz Spławski (Adrian Laskowski 73′).

Żółte kartki: Bartosiak – Janicki, Spławski, Jakóbowski, Kupczak.

Sędzia: Łukasz Szczech z Warszawy.