PKO Ekstraklasa: Zwycięstwo Korony Kielce na pożegnanie z ligą

Korona Kielce

W starciu dwóch spadkowiczów, zwycięsko wyszli piłkarze Korony Kielce, którzy pokonali ŁKS Łódź (2:0). Gole padły w drugiej połowie, a zdobyli je 16-letni Iwo Kaczmarski i Daniel Szelągowski.

Jedenaście lat nieprzerwanych występów w PKO Ekstraklasie Korony Kielce kończy się w smutny sposób. Już kilka kolejek przed zakończeniem było pewne, że Maciej Bartoszek nie zdołał utrzymać się i celem będzie szybki powrót. Ostatnie mecze to eksperymenty na kilku pozycjach, tym bardziej, iż z klubem pożegnało się spora liczba piłkarzy. – Przede wszystkim chcę, żebyśmy pożegnali jakimś pozytywnym wynikiem Ekstraklasę. Z drugiej strony znów chciałbym dać szansę młodzieży, więc zobaczymy na ile uda mi się pogodzić jedno z drugim – mówił szkoleniowiec “złocisto-krwistych”.

Sobotni mecz lepiej rozpoczął się dla gości, który dwukrotnie postraszyli rywali. Po centrze Dragoljuba Srnicia, piłkę przejął Jan Grzesik i poprzeczka uratowała Koronę Kielce. Piłkarze Wojciecha Stawowego odważnie podeszli i inteligentnie budowali sytuacje. W 72. minucie kibice zgromadzeni na stadionie w Kielcach obejrzeli składną akcję, autorem gola był Iwo Kaczmarski. Wynik meczu ustalił w samej końcówce Daniel Szelągowski, dla którego było to już trzecie trafienie w sezonie.