Fortuna 1. Liga: Paweł Sasin zasilił szeregi Arki Gdynia

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Arka Gdynia zamierza zawalczyć o najwyższe cele na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Klub z województwa pomorskiego próbuje się wzmocnić przed decydującymi starciami w rundzie wiosennej. Dzisiaj za pośrednictwem swojego serwisu internetowego oznajmił o zatrudnieniu Pawła Sasina.

37-letni zawodnik dzisiaj złożył podpis pod umową, która będzie wiązać obie strony do końca czerwca 2022 roku. Doświadczony gracz pomoże “Arkowcom” w bloku defensywnym, który niekiedy zawodził jesienią. W wielu pojedynkach proste błędy pod swoją szesnastką kosztowały Trójmiejski team utratę ważnych punktów. Prawy defensor kapitalnie zna realia polskich rozgrywek, ponieważ w przeszłości występował dla takich ekip, jak: Cracovia, Górnik Łęczna, Lech Poznań czy Łódzki Klub Sportowy. Najdłuższy staż wypracował w czasach pracy dla Górnika Łęczna. Dla tego zespołu rozegrał 195. oficjalnych meczów. Dobra dyspozycja obrońcy pomogła mu awansować w sezonie 2013/14 do elity. Jurij Szatałow bardzo cenił pracę Sasina, który stanowił jeden z najważniejszych elementów taktycznej układanki.

Spadkowicz z poprzedniej kampanii PKO BP Ekstraklasy jest dalej w grze o błyskawiczny powrót. Po 17. kolejkach zajmuje on piątą lokatę, z 29 punktami na swoim koncie. To tylko trzy oczka mniej od wicelidera, którym obecnie jest Łódzki Klub Sportowy. Rywalizacja w “czołówce” na pierwszoligowej arenie nigdy tak ciekawie się jeszcze nie zapowiadała. 27 lutego Gdynianie na swoim obiekcie podejmą GKS Jastrzębie.

Źródło: oficjalna strona internetowa Arki Gdynia, portal Transfermarkt, własne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *