Oficjalnie: Obrońca z Finlandii w Stali Mielec

stalmielec.com

31-letni Albin Granlund związał się ze Stalą Mielec. Fin podpisał półtoraroczny kontrakt z opcją jego przedłużenia.

Jestem bardzo podekscytowany, że mogę być tutaj i grać dla Stali Mielec – powiedział nowy zawodnik. Dodał również, że liczy na szybki powrót kibiców na trybuny. – Nie mogę się już doczekać, by zobaczyć Was podczas meczów na naszym stadionie.

Urodzony w 1989 roku Albin Granlund przez zdecydowaną większość swoją kariery był związany z klubami ze swojego kraju. W 2010 roku debiutował w klubie Rovaniemen Palloseura. Grał w nim nieprzerwanie przez cztery sezony – do końca 2013 roku.

Od stycznia 2014 roku do końca 2017 roku grał dla IFK Mariehamn. To jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Finlandii ostatnich lat. W 2015 roku klub IFK Mariehamn zdobył krajowy puchar, a rok później mistrzostwo Finlandii. Latem 2017 roku zespół ten rywalizował z Legią Warszawa w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Pod koniec 2017 roku Albin Granlund zdecydował się opuścić Finlandię. Dołączył do klubu szwedzkiej ekstraklasy – Örebro – przed sezonem 2018 (w Szwecji, podobnie jak w Finlandii, gra się systemem wiosna-jesień).

W ostatnim sezonie Örebro, z Granlundem w składzie, zajęło 7. miejsce w lidze. Nasz nowy zawodnik w sezonie 2020 zagrał w 22 meczach. Zaliczył jedną asystę.

źródło: stalmielec.com /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *