Fabiański nie pomógł Arsenalowi

W pucharze ligi angielskiej doszło do hitowego starcia w którym spotkały się drużyny, które najlepiej radzą sobie w lidze angielskiej. Na przeciwko siebie stanęły Arsenal Londyn z Chelsea Londyn.

W derbach Londynu lepsi okazali się podopieczni Jose Mourinho, którzy już po 25. minutach objęli prowadzenie, a dzieła zniszczenia dokonał Hiszpan Juan Mata, trafiając do siatki w 66. minucie. Wynik dla gości 0:2 był najmniejszym wymiarem kary. W bramce Kanonierów przez cały mecz stał Łukasz Fabiański, który nie był wstanie uchronić swojego zespołu przed porażką. W kadrze natomiast zabrakło Wojciecha Szczęsnego, który dostał wolne od Arsena Wengera. W innym wtorkowym meczu Leicester w składzie z Marcinem Wasilewski pokonał Fulham Londyn.