Everton deklasuje Man United

Manchester United po bardzo słabym spotkaniu na Goodison Park przegrał 3-0 z miejscowym Evertonem w ramach 34. kolejki Premier League. Gole dla The Toffees strzelili McCarthy, Stones i Mirallas.

Pierwsza bramka padła już w 5. minucie gry!  James McCarthy okiwał w polu karnym Blinda oraz McNaira i w sytuacji sam na sam z Davidem de Geą nie dał szans hiszpańskiemu bramkarzowi United.

Manchester przejął inicjatywę w spotkaniu, ale nie dał rady wbić piłkę do siatki Evertonu, a jak wiadomo niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Taką akcją okazała się sytuacja z 35. minuty. Leighton Baines znakomicie dośrodkował z rzutu rożnego a najwyżej do futbolówki doskoczył John Stones i wyprowadził gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie Louis Van Gaal zmienił bezproduktywnego Fellainiego a w jego miejsce pojawił się Radamel Falcao. 20-krotny mistrz Anglii przez większość czasu utrzymywał się przy piłce, ale nie zagrażał bramce Tima Howarda. Piłkarze Van Gaala nie chcieli strzelać, więc uczynił to Everton. W 74. minucie Ross Barkley posłał piłkę za linię obrony gości. Na spalonym znajdował się Lukaku, ale za plecami Antonio Valencii znajdował się Kevin Mirallas. Belg przejął futbolówkę i stanął oko w oko z De Geę nie dając żadnych szans na obronę najlepszemu bramkarzowi Premier League i ustalił wynik spotkania na 3-0.

Po tym meczu najbardziej cieszy się Manchester City. Obywatele utrzymali 2 pozycję, natomiast Czerwone Diabły pozostaną na 4 lokacie. Z kolei Everton dzięki dzisiejszemu zwycięstwu awansował na 10. pozycję wyprzedzając West Ham i Crystal Palace.

Everton Liverpool 3-0 Manchester United

1-0, J. McCarthy 5′

2-0, J. Stones 35′

3-0, K. Mirallas 74′

Everton: T. Howard – S. Coleman, J. Stones, P. Jagielka, L. Baines – G. Barry, J. McCarthy, R. Barkley (S. Naismith 88′), L. Osman (K. Mirallas 69′), A. Lennon – R. Lukaku (A. Kone 88′).

Manchester Utd: D. de Gea – A. Valencia, C.Smalling, P.McNair, L. Shaw – D. Blind, J. Mata (A. di Maria 63′), A. Herrera, A. Young – M. Fellaini (R. Falcao 46′), W. Rooney (R. van Persie 88′).