Bundesliga: Remis w Paderbornie

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 30. kolejki niemieckiej Bundesligi SC Paderborn zremisował na własnym stadionie z Werderem Brema 2:2. Gospodarze kończyli mecz w dziesięciu.

Wynik spotkania w dwudziestej piątej minucie otworzył Mario Vrancić. Dla pomocnika gospodarzy była to druga bramka w sezonie. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Moritz Stoppelkamp, dla którego był to czwarty gol w sezonie. W ostatniej minucie pierwszej połowy kontaktową bramkę strzelił Davie Selke. Dla 20-letniego napastnika było to już ósma bramka. Wynik spotkania na kwadrans przed końcem meczu ustalił Bośniak Izet Hajrović, dla którego był to premierowy gol.

Beniaminek z 28. punktami zajmuje przedostatnie miejsce. Do bezpiecznego szesnastego miejsca traci jeden punkt. Z kolei podopieczni Robina Dutta z 39. oczkami są na dziewiątej pozycji. Do piatego miejsce gwarantującego udział w fazie play-off eliminacji Ligi Europy tracą trzy punkty.

26.04.2015, godz. 15:30 SC Paderborn – Werder Brema 2:2 (2:1)
Gol1:0 – 25′ Mario Vrancić
Gol2:0 – 27′ Moritz Stoppelkamp
Gol2:1 – 45′ Davie Selke
Gol2:2 – 76′ Izet Hajrović

czerwona-kartka-red-card78′ – Michael Heinloth (za drugą żółtą)