Co się dzieje z Johnem Stonesem? Guardiola wyjaśnia

Stones

https://twitter.com/ManCity/status/1363512556581769218/photo/1

Pomimo znakomitego poprzedniego sezonu, Anglik nie zagrał jeszcze ani minuty w barwach City w trwającej kampanii.

John Stones może mówić o sporym pechu. Rok temu osiągnął życiową formę i wraz z Rubenem Diasem tworzyli niezwykły duet stoperów, któremu konkurencja w postaci Ake oraz Laporte nie mogła zagrozić, natomiast teraz, niemalże dwa miesiące po starcie nowych rozgrywek, nie widzieliśmy go w błękitnej koszulce ani razu.

„Manchester Evening News” postanowił wziąć tę sprawę pod lupę i znaleźć przyczyny tej tajemniczej absencji. Zdaniem gazety, wpływ na taką sytuację miał późny powrót Anglika do treningów po EURO 2020, wrześniowa kontuzja, a także doskonała forma Aymerica Laporte. Ponadto, Guardiola nie chciał wrzucać Stonesa od razu na głęboką wodę, przez co ten nie zagrał w meczach z Chelsea, PSG oraz Liverpoolem.

Menedżer „The Citizens” zaznacza jednak, że wciąż liczy na swojego podopiecznego:

– Kiedy John wróci, poczeka na swoją szansę, a później udowodni swoją jakość, podobnie zresztą jak w zeszłym sezonie – powiedział przed tygodniem Guardiola.

– Chcemy, aby był zdrowy, bo go potrzebujemy. Mamy kłopoty na wielu płaszczyznach, bo sezon jest długi, a kontuzji sporo, więc oby wrócił jak najszybciej – podsumował.

Stonesa docenia również Gareth Southgate. Selekcjoner reprezentacji Anglii powołał go bowiem na najbliższe starcia Eliminacji do Mistrzostw Świata.

źródło: Manchester Evening News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.