si.com

Reprezentacja Anglii w swoim pierwszym grupowym spotkaniu rzutem na taśmę pokonała Tunezje 2:1. Dużo lepiej wyglądał grupowy rywal – Belgia, która wygrała swoje spotkania 3:0 i 5:2. Dzisiejszy mecz przeciwko Panamie miał zapewnić Lwom Albionu awans do 1/8 finału.

Jedenastki obu drużyn prezentowały się następująco.

Wynik spotkania otworzył się już w 8. minucie, kiedy Trippier dośrodkował wprost na głowę Stonesa, a ten pokonał bramkarza rywali. Po kwadransie to Panama mogła wyrównać, lecz strzał Edgara Barcenasa minął bramkę. W 20. minucie spotkania w polu karnym sfaulowany został Lingard. Do jedenastki podszedł Harry Kane, który pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Anglicy nie zaprzestali na dwóch trafieniach i Jesse Lingard pięknym, technicznym strzałem pokonał Penedo.

Chwilę później swoje drugie trafienie zdobył Stones, dobijając główką odbitą piłkę przez bramkarza. W 44. minucie sędzia wskazał na wapno po raz drugi, do piłki znowu podszedł Kane i bez problemowo podwyższył prowadzenie. Do szatni reprezentacja Anglii schodziła z pięciobramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie spotkania Anglicy dalej “rzeźbili” swoje dzieło i już w 62. minucie Harry Kane skompletował hat-tricka. Panama szukała okazji do strzelenia bramki, jednak brakowało im precyzji. Historyczna chwila, kiedy Los Canaleros strzelili pierwszego gola w finałach mistrzostwach świata nadeszła w 78. minucie spotkania. Bezpośrednio z rzutu wolnego dośrodkował Avila, a Baloy wślizgiem pokonał Jordana Pickforda. Radość jaką mogliśmy zauważyć wśród kibiców i sztabu jest nie do opisania. Ostatecznia Anglia wygrała to spotkanie 6:1 i zapewniła sobie miejsce w 1/8 finału.

23.06.2018, Mistrzostwa Świata w Rosji, Grupa G, Stadion w Niżnym Nowogrodzie, Widzów: 43 319.

Anglia – Panama 6:1 (5:0)

Bramki: 1:0 John Stones (8′), 2:0 Harry Kane (22′ karny), 3:0 Jesse Lingard (36′), 4:0 John Stones (40′), 5:0 Harry Kane (45′ karny), 6:0 Harry Kane (62′), 6:1 Felipe Baloy (78′).

Żółte kartki: Ruben Loftus-Cheek (Anglia). Armando Cooper, Fidel Escobar, Michael Murillo (Panama).

Sędzia: Ghead Grisha (Egipt).

Anglia: Jordan Pickford – Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire – Kieran Trippier (70′ Danny Rose), Jesse Lingard (63′ Fabian Delph), Jordan Henderson, Ruben Loftus-Cheek, Ashley Young – Harry Kane (63′ Jamie Vardy), Raheem Sterling.

Panama: Jaime Penedo – Michael Murillo, Roman Torres, Fidel Escobar, Eric Davis – Edgar Barcenas (69. Abdiel Arroyo), Armando Cooper, Gabriel Gomez (69′ Felipe Baloy), Anibal Godoy (62′ Ricardo Avila), Jose Luis Rodriguez – Blas Perez.