FIFA

W szóstej kolejce spotkań grupy B swoich kibiców nie zawiodły reprezentację Szwajcarii i Portugalii. Sensacyjnie zakończyło się spotkanie w Andorze, gdzie miejscowi  niespodziewanie wygrali z Węgrami.

Na stadionie Tórsvøllur w Thorshavn bardzo dobrze spisujące się w tych eliminacjach Wyspy Owcze podejmowały na swoim obiekcie lider grupy – Szwajcarię. Faworyzowani goście objęli prowadzenie w 36. minucie. Po dograniu Blerima Džemailiego celnym uderzeniem z dystansu popisał się Granit Xhaka. Wynik spotkania w 59. minucie podwyższył Xherdan Shaqiri.

W Rydze Łotysze próbowali stawić czoła Portugalczykom. W pierwszej części spotkania, zgodnie z oczekiwaniami, przeważali Portugalczycy. Najaktywniejszy był Cristiano Ronaldo, który trzykrotnie zagrażał bramce rywali. Dwie pierwsze próby zakończyły się niepowodzeniem, ale przy celnej główce snajpera Realu Madryt łotewski bramkarz był bez szans. Ronaldo swój koncert kontynuował w drugiej połowie. Najpierw, w 63. minucie strzelił drugą bramkę dla swojego zespołu. Cztery minuty później asystował przy trzecim trafieniu dla swojego zespołu autorstwa André Silvy, który wykorzystał poważny błąd obrony rywali. Cały mecz na ławce Łotwy spędzili Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) oraz Pāvels Šteinbors (Arka Gdynia).

Spotkanie w Andorze zaczęło się sensacyjnie. W 26. minucie zdecydowanie najsłabsza drużyna w grupie, reprezentacja Andory. Po dograniu z prawej strony Jesúsa Rubio, sprytnie sytuacje wykończył Marc Rebés. Z każdą kolejną minutą rosła bezradność Węgrów. Madziarzy nie byli w stanie pokonać andorskiego bramkarza, w efekcie przegrywając mecz 0-1. W reprezentacji Węgier wystąpili piłkarz Pogoni Szczecin Ádám Gyurcsó i zawodnik Legii Warszawa Dominik Nagy. Ten pierwszy miał świetną szansę na otworzenie wyniku meczu, jednak jego uderzenie z rzutu wolnego z 10. minuty spotkania było niecelne.

Wyspy Owcze 0-2 Szwajcaria