Eliminacje FIFA World Cup Qatar 2022: Francja gromi Kazachstan i jest już pewna wyjazdu na mundial

W meczu 9. kolejki Eliminacji FIFA World Cup Qatar 2022 Francja pokonała Kazachstan 8:0. Po dzisiejszej wygranej Trójkolorowi są już pewni występu na przyszłorocznym mundialu.

Francja w spotkaniu z Kazachstanem miała jedno zdanie. Musiała wygrać i wtedy byłaby już pewna awansu na mundial. Teoretycznie była to prosta robota do zrobienia, ale Trójkolorowi w tych eliminacjach nie zachwycają.

Podopieczni Diediera Deschampsa od początku spotkania rzucili się do ataku i już w 6. minucie objęli prowadzenie. Karim Benzema sprytnie podał do Kyliana Mbappe, zawodnik PSG uderzył z pierwszej piłki i trafił tuż przy słupku. Moment później było już 2:0. Jules Koundé kapitalnym podaniem obsłużył Kingsleya Comana, ten bez problemu minął niepotrzebnie wychodzącego z bramki Stasa Pokatiłowa, podał do Mbappe, a ten strzelił swojego drugiego gola. Chwilę po upływie drugiego kwadransa pierwszej połowy napastnik gospodarzy ustrzelił hattricka. Tym razem trafił głową, drugą asystą w dzisiejszym spotkaniu mógł pochwalić się Coman. Kazachowie kompletnie nie potrafili odpowiedzieć i zagrozić francuskiej bramce, więc do przerwy przegrywali 0:3.

W drugiej połowie Trójkolorowi wrzucili wyższy bieg. Na początku drugiej połowy swoje dwa gole dołożył Benzema, następnie trafił Rabiot. W ostatnich minutach spotkania jedenastkę pewnie wykorzystał Antoine Griezmann, a czwartego gola dziś dołożył również Mbappe. W końcowym rozrachunku Francja wygrała z Kazachstanem 8:0 i zapewniła sobie awans na mundial. Oczywiście dzisiejszy przeciwnik był znacznie gorszy niż drużyny, które wystąpią w Katarze, ale na papierze Francuzi mają potężny potencjał i będą w gronie jednego z faworytów do końcowego triumfu.