eMŚ: Łatwe zwycięstwo Serbii z Macedonią

W spotkaniu rozgrywanym w Belgradzie reprezentacja Serbii pokonała 3-0 (2-0) Macedonię. Serbowie po siedmiu meczach są liderami grupy D.

Mecz od samego początku był zdominowany przez jedną drużynę, gospodarze raz po raz zagrażali bramce strzeżonej przez Ilie Cebanu. Jednak na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 20. minuty, kiedy to niefrasobliwość obrońców gości wykorzystał pięknym strzałem Mijat Gaćinović. Autorem drugiego trafienia był Aleksandar Kolarov, który z najbliższej odległości wykończył dobre dośrodkowanie zdobywcy pierwszej bramki. W pierwszej odsłonie spotkania nie obejrzeliśmy już więcej bramek, chociaż były ku temu okazje. W drugiej połowie mecz nadal był pod dyktandem gospodarzy, ale i Macedończycy częściej dochodzili do bramki Rajkovicia. W 82. minucie spotkania dośrodkowanie z lewej strony Filipa Kosticia wykończył Mitrović. Dla napastnika Newcastle United było to 11. trafienie w koszulce reprezentacji Serbii. Więcej goli już nie obejrzeliśmy i to Serbowie zasłużenie zgarnęli trzy punkty.

Serbia 3-0 (2-0) Macedonia

Mijat Gaćinović 20, Aleksandar Kolarov 30, Aleksandar Mitrović 81

Serbia: Predrag Rajković – Branislav Ivanović, Nikola Maksimović, Matija Nastasić – Mijat Gaćinović, Nemanja Matić (77, Nemanja Radoja), Nemanja Gudelj, Aleksandar Kolarov – Filip Kostić, Aleksandar Mitrović (82, Aleksandar Prijović), Dušan Tadić (66, Adem Ljajić).

Macedonia: Ilie Cebanu – Eugeniu Cebotaru, Veaceslav Posmac, Alexandru Epureanu, Igor Armas – Alexandru Dedov, Gheorghe Anton, Artur Ioniţă, Andrei Cojocari (76, Catalin Carp), Eugeniu Cociuc (59, Alexandru Antoniuc) – Radu Gînsari.