Sobotnie popołudnie przyniesie nam kolejne piłkarskie emocje związane z meczami Eliminacji do Mistrzostw Europy 2016. Będzie to znakomita przystawka przed daniem głównym, jakim będzie starcie Irlandia – Polska w niedzielę. Sprawdźcie co czeka nas w sobotni wieczór!

SOBOTA 28.03.2015

Hit: Holandia – Turcja

Obydwie drużyny są w niezbyt ciekawej sytuacji w grupie A. Holendrzy zajmują trzecie miejsce ze stratą sześciu punktów do liderujących Czechów, natomiast Turcy mają jeszcze większą stratę, która wynosi już osiem oczek. Patrząc na to, że Czesi zagrają z Łotwą, a wicelider grupy Islandia z Kazachstanem, tylko wygrana w meczu w Amsterdamie pozwoli realnie liczyć się w dalszej walce o awans. W składzie Oranje zabraknie największych gwiazd drużyny, kontuzjowanych Arjena Robbena i Robina van Persiego. Czy wobec tego szansę gry otrzymają snajperzy, którzy imponują formą na wiosnę: Bas Dost i Luuk de Jong? Atmosfera w kadrze Turcji jest mocno napięta. Porażka może zadecydować o zwolnieniu trenera Fatiha Terima. Mecz warty obejrzenia. Obydwa zespoły potrafią zagwarantować widowisko na niezłym poziomie.

Gorące starcie: Bułgaria – Włochy

Włosi pewnie zmierzają w kierunku awansu. Dla Bułgarii jest to ostatnia szansa, na nawiązanie walki o promocję na Euro we Francji. W przypadku porażki, Bułgarzy będą mieli już dziewięć punktów straty do lidera. Selekcjoner Antonio Conte nieco zamieszał składem reprezentacji Italii. Nie znajdziemy w niej tak znanych nazwisk jak: Pirlo, Montolivo, Balotelli czy też De Rossi. Są za to posiłki zza granicy. Powołani zostali urodzony w Argentynie Franco Vazquez oraz Brazylijczyk z pochodzenia Eder. Teren w Sofii, niezwykle gorący, z fanatycznymi kibicami, może być sprzymierzeńcem gospodarzy. Tylko czy kiepsko grający ostatnio w piłkę Bułgarzy zdołają się przeciwstawić co raz sprawniej działającej maszynie jaką tworzy Conte?

Warto spojrzeć: Izrael – Walia

Dość niespodziewanie starcie tych drużyn jest meczem na szczycie w grupie C. Po jesieni to właśnie te drużyny przewodzą stawce( Izrael 9 punktów, Walia 8). W tyle za nimi pozostają wydawać by się mogło faworyci grupy: Belgia oraz Bośnia i Hercegowina. Wygrana którejkolwiek z drużyn da jej lekki oddech i samotne liderowanie w grupie. Gospodarzy może cieszyć słaba ostatnio forma Garetha Balea. Muszą się jednak zastanowić czy w tym przypadku niespecjalna forma Walijczyka w Realu Madryt będzie miała przełożenie także na grę w kadrze. Ten mecz będzie poniekąd odpowiedzią na pytanie czy Izrael ma szansę przeskoczyć na wyższy poziom europejskiej piłki. Walijczycy już dawno nie byli tak blisko sukcesu, jakim byłby udział na dużej imprezie. Zapowiada nam się niezły mecz!

Wszystkie spotkania rozgrywane w sobotę 28.03.2015:

Grupa A:

16:00 Kazachstan – Islandia

18:00 Czechy – Łotwa

20:45 Holandia –Turcja

Grupa B:

18:00 Izrael – Walia

20:45 Andora – Bośnia i Hercegowina

20:45 Belgia – Cypr

Grupa H:

18:00 Azerbejdżan – Malta

18:00 Chorwacja – Norwegia

20:45 Bułgaria – Włochy

Sławomir Rzeźnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi