Eliminacje Euro U21: Fatalna gra reprezentacji Polski i zasłużona porażka z Izraelem

W meczu 2. kolejki Eliminacji Euro U21 reprezentacja Polski przegrała z Izraelem 1:2. Biało-czerwoni szybko objęli prowadzenie za sprawą Kacpra Smolińskiego, ale potem było już tylko gorzej.

Biało-czerwoni rozpoczęli eliminacje od pewnej wygranej z Łotwą. Dziś zadanie było jednak trudniejsze, bo rywalem był Izrael, który kilka dni temu ograł na wyjeździe Węgrów.

Reprezentanci Polski od początku meczu rzucili się do ataku i już w 5. minucie objęli prowadzenie. Przy tym golu jednak bardzo duże zasługi ma bramkarz gości, który niefortunnie nabił Kacpra Smolińskiego, a piłka bezlitośnie wpadła do izraelskiej bramki. Gracz Pogoni chwilę później mógł podwyższyć prowadzenie biało-czerwonych, gdy dostał kapitalne podanie od Michała Skórasia, lecz tym razem strzelił prosto w golkipera. Nic praktycznie nie zapowiadało gola dla gości, bo podopieczni Macieja Stolarczyka w miarę kontrolowali ten mecz, a tu nieoczekiwanie Izrael doprowadził do remisu w 32. minucie. Jeden z pomocników dośrodkował w szesnastkę, futbolówkę chciał wybić Sebastian Walukiewicz jednak zrobił to na tyle nieudanie, że trafił do własnej siatki. Ostatecznie ta bramka samobójcza ustaliła wynik do przerwy i obie drużyny schodziły do szatni z remisem.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla podopiecznych Macieja Stolarczyka, bo goście strzelili gola dającego prowadzenie. Eden Karzev uderzył z rzutu wolnego bardzo precyzyjnie, ale mały błąd popełnił Marcel Lotka i przez to piłka wpadła do jego bramki. Później przez całą drugą połowę nasza reprezentacja waliła głową w mur. Oczywiście były pojedyncze sytuacje, gdy wydawało się, że może paść bramka, lecz wtedy albo uderzenie było za słabe i Daniel Peretz łatwo interweniował, albo nasi zawodnicy łatwo tracili futbolówkę. Niestety z taką grą to nawet nie będziemy mogli walczyć z Izraelem. Kolejny mecz reprezentacja U21 rozegra w październiku z Węgrami i miejmy nadzieję, że tam to będzie wyglądać lepiej.