Eliminacje do Mistrzostw Świata: Zdemolowani Estończycy, pewne zwycięstwo Belgów

Tomáš Souček / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W grupie E Czesi urządzili pokaz siły w starciu z Estonią, natomiast Belgia odrobiła straty przeciwko Walii i zgarnęła trzy punkty.

Belgia – Walia 3:1

Strzelanie rozpoczęli Walijczycy. Gareth Bale posłał świetne prostopadłe podanie do Harry’ego Wilsona, a ten pokonał Thibauta Courtoisa. Czerwone Diabły wyrównały dzięki kapitalnemu uderzeniu z dystansu Kevina De Bruyne, a po chwili wyszli na prowadzenie po główce Thorgana Hazarda. Nadzieje Cymru na wyrównanie w drugich 45 minutach zabił Romelu Lukaku, który wykorzystał rzut karny sprokurowany przez Chrisa Mephama. Żadna z ekip nie stworzyła więcej sytuacji i mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Estonia – Czechy 2:6

W spotkanie lepiej weszli goście, ale to gospodarze pierwsi trafili do siatki. Rauno Sappinen otrzymał piłkę od znanego z polskich boisk Konstantina Vassiljeva i posłał futbolówkę do bramki. Podopieczni Jaroslava Silhavy odpowiedzieli za sprawą Patricka Schicka, który płaskim strzałem nie dał szans Mikhelowi Aksalu. Czesi zdobyli kolejnego gola, tym razem z bliskiej odległości, za sprawą Antonina Baraka. Po rzucie rożnym Tomas Soucek podwyższył prowadzenie Czechów. Jeszcze przed zakończeniem tej części spotkania drugi raz na listę strzelców wpisał się Soucek. Na początku drugiej połowy pomocnik skompletował hattricka. Cesti Lvi nie spoczęli na laurach i Jakub Jankto strzelił kolejną bramkę. Pod koniec widowiska honorowego gola dla Estończyków zdobył Henri Anier. Wyżej notowani goście kontrolowali przebieg wydarzeń boiskowych i wygrali aż 2:6.