Eliminacje do Mistrzostw Świata: Sensacyjna porażka Holendrów, zwycięstwo Norwegii i Czarnogóry

źródło: euronews.com

W meczach otwierających zmagania w grupie G Turcja niespodziewanie pokonała Holandię, Norwegia  gładko wygrała z Gibraltarem, a Czarnogóra wygrała z Łotwą.

Turcja – Holandia 4:2

Napór podopiecznych Franka De Boera w pierwszej połowie na nic się nie zdał, ponieważ dwa zabójcze ciosy wyprowadzili gospodarze. Najpierw Burak Yilmaz wykorzystał podanie Hakana Calhanoglu i wpakował piłkę do siatki. Następnie sędzia wskazał na wapno po faulu Donyella Malena. Do futbolówki podszedł strzelec gola na 1:0 i pewnie pokonał Tima Krula. Druga część widowiska rozpoczęła się kapitalnie dla Turków. Calhanoglu uderzeniem z dystansu nie dał szans bramkarzowi Oranje. Holandia odpowiedziała dopiero w 75 minucie. Po podaniu Memphisa Depaya z bliskiej odległości bramkę zdobył Davy Klaassen. Chwilę po tym zdarzeniu po zamieszaniu w polu karnym golem popisał się Luuk De Jong. Spotkanie “zabił” hattrickiem po fenomenalnym strzale z rzutu wolnego Yilmaz. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4:2.

Gibraltar – Norwegia 0:3

Norwegowie bardzo długo oczekiwali na swoją bramkę. W 42 minucie na listę strzelców wpisał się Alexander Sorloth. Chwilę później to samo uczynił Kristian Thorstvedt. Drugą połowę wpisaniem się na listę strzelców rozpoczął Jonas Svensson. Goście kontrolowali mecz i spokojnie zwyciężyli 0:3.

Łotwa – Czarnogóra 1:2

Pierwsi na prowadzenie wyszli Łotysze za sprawą gola Janisa Ikaunieksa, ale odpowiedź Czarnogórców nadeszła natychmiastowo dzięki trafieniu Stefana Joveticia. Wynik na 1:2 ustalił, ponownie wpisując się na listę strzelców, napastnik AS Monaco.