Eliminacje do mistrzostw świata: Spokojne zwycięstwo Włochów, męczarnie Szwajcarii

źródło: facebook.comNazionaleCalcio

W kolejnej serii spotkań grupy A podopieczni Roberto Manciniego małym nakładem sił pokonali Bułgarię, a Litwini po nudnym meczu ulegli Szwajcarom.

Bułgaria – Włochy 0:2

Włosi bardzo długo męczyli się z niżej notowanym rywalem. Dopiero w 44 minucie Andrea Belotti trafił z rzutu karnego. Sędzia wskazał na wapno po wcześniejszym ostrym przewinieniu Daniela Dimova. Ciekawie rozpoczęła się druga połowa. Federico Chiesa był faulowany w polu karnym, jednak Azzurri nie otrzymali kolejnej jedenastki. Następnie zawodnik gości zagrał ręką we własnej szesnastce, ale gwizdek znowu milczał. Od tego momentu obie ekipy wyraźnie zwolniły, a na kolejną szansę trzeba było czekać do 73. minuty. Strzelec pierwszej bramki trafił wtedy w słupek. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i kilka chwil później Lorenzo Insigne pokonał golkipera Bułgarów. Dwie okazje na podwyższenie wymiarów zwycięstwa miał Ciro Immobile, ale nic z nich nie wynikło i faworyci wygrali 0:2.

Szwajcaria – Litwa 1:0

Szwajcarzy z impetem weszli w spotkanie. Moment po pierwszym gwizdku arbitra Breel Embolo wślizgiem podał do Xherdana Shaqiriego, ten wpadł w pole karne i świetnym strzałem pokonał Tomasa Svedkauskasa. Szansę na podwyższenie wyniku miał Manuel Akanji, ale po główce z rzutu rożnego trafił w poprzeczkę. Druga część meczu dostarczyła emocji bardzo późno. W 72. minucie Denis Zakaria oddał groźne uderzenie, ale bramkarz Litwinów był na posterunku. Na kilka chwil przed końcem widowiska sędziowie nie uznali gola Mario Gavaranoviciowi, ponieważ był on na spalonym. Nic więcej się już nie wydarzyło i Szwajcaria wygrała 1:0.