Eliminacje do Mistrzostw Świata, Grupa B: Gruzja postawiła się Hiszpanii, Nieudany start Kosowa

Hiszpania

Źródło: sefutbol.com

W drugiej kolejce Eliminacji do Mistrzostw Świata do gry wkracza reprezentacja Kosowa, która podejmie Szwecję. Z kolei w drugim meczu grupy B Hiszpanie zmierzą się z Gruzją.

Co prawda, Gruzja w pierwszej kolejce przegrała ze Szwecją tylko 0:1, ale mało kto wierzy, że Gruzini urwą chociaż punkt byłym Mistrzom Świata. Każdy inny wynik niż wygrana Hiszpanów będzie dużą niespodzianką. Podopieczni Willy’ego Sagnola zadziwili jednak cały piłkarski świat! Nie przestraszyli się wyżej notowanych rywali, grając bez żadnych kompleksów, czego efektem był gol Kvaratskhelievy. Hiszpanie od początku drugiej połowy wzięli się za odrabianie strat. W 56′ minucie Jordi Alba popisał się świetnym podaniem, które na gola zamienił Ferran Torres. Wydawało się, że Gruzja sensacyjnie zremisuje z podopiecznymi Luisa Enrique, ale w doliczonym czasie gry fenomenalnym golem popisał się Dani Olmo. Dwie minuty później Levan Shengelia otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul. Hiszpanie wymęczyli zwycięstwo!

Stadion im. Borisa Paiczadze, Tbilisi
Gruzja – Hiszpania 1:2 (1:0)
Kvaratskhelia 44′ – Torres 56′, 90+2′ Olmo

Gruzja: Loria – Giorbelidze, Dvali, Kashia, Kakabadze (79′ Chabradze)– Kankava, Gvilia – Kvaratskhelia (79′ Kvekveskiri), Kiteishvili (70′ Beridze), Lobjanidze (70′ Shengelia) – Zivzivadze (62′ Kvilitaia)

Hiszpania: Simon – Alba, Llorente D. (46′ Martinez), Garcia, Porro (65′ M.Llorente) – Ruiz (54′ Alcantara), Busquets (73′ Oyarzabal), Pedri – Torres, Morata, Gil (46′ Olmo)

Źółte kartki: Zivzivadze 19′ – Llorente 7′, Porro 14′

Czerwone kartki: Shengelia 90+4′

W drugim spotkaniu grupy B to Szwecja już od początku przejęła inicjatywę, co poskutkowało golem już w 12′ minucie. Ludwig Augustinsson wykorzystał podanie Zlatana Ibrahimovicia i z bliskiej odległości pokonał Samira Ujkaniego. W 35′ minucie z gola cieszył się natomiast Alexander Isak. W drugiej połowie Sebastian Larsson wykorzystał rzut karny. Bernard Berisha za to wszedł w 83′ minucie, w 88′ ujrzał żółtą kartkę, a w 90’… Drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę. Krótko, ale intensywnie. Szwecja z pełną pulą!