Éder zasilił szeregi São Paulo

Doświadczony 33-letni napastnik przeszedł do zespołu z Brazylii, po tym jak został zmuszony do przedwczesnego odejścia z chińskiego Jiangsu FC.

W chińskim zespole ostatnio nie jest kolorowo. Po tym jak z finansowania zespołu wycofała się firma Suning Appliance Group, sytuacja finansowa klubu jest tragiczna. Z zespołu odszedł cały trzon, świeżo co upieczonego mistrza kraju. Ivan Santini odszedł do NK Osijek, Alex Teixeira został wolnym zawodnikiem, a Miranda i wyżej wspomniany Eder odeszli do brazylijskiego Sao Paulo.

Éder wrócił do kraju kawy, gdzie rozpoczęła się jego przygoda z profesjonalną piłką – w zespole Criciúma EC. Potem zawodnik postanowił kontynuować karierę we Włoszech. W trakcie swojego 12-letniego pobytu w Italii miał szansę reprezentować sześciu klubów – Empoli, Frosinone, Brescię, Cesenę, Sampdorię i Inter. Najdłużej zabawił w Genui, w barwach Sampdorii grał przez 4 lata (2012-2016). Po swojej przygodzie we Włoszech przeniósł się do Chin. W Państwie Środka grał przez nieco ponad dwa i pół roku. W swoim ostatnim sezonie na chińskiej ziemi wzniósł puchar za mistrzostwo kraju.

Po kłopotach i rozstaniu z chińską drużyną, miał problemy ze znalezieniem pracodawcy. Z tego faktu postanowiło skorzystać São Paulo. Éder podpisał umowę z brazylijskim zespołem do 31 grudnia 2022 roku. W zespole spotka swojego dawnego znajomego z Jiangsu i Interu, Brazylijczyka Mirandę

W niedawno zakończonym sezonie w Brazylii, mistrzem kraju zostało Flamengo. São Paulo zajęło czwarte miejsce.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *