Eliminacje do Mistrzostw Świata: Podsumowanie grupy H

uefa.com/ nations league

Za nami zmagania w pierwszej kolejce grupy H eliminacji mistrzostw świata 2022. Największe emocje towarzyszyły starciu Malty z Rosją. Dużym zaskoczeniem może być wyjazdowa porażka Chorwacji ze Słowenią.

Malta 1:3 Rosja

Na Ta’ Qali National Stadium faworyzowana Rosja pokonała Maltę 3:1. Artem Dzyuba w 26. minucie otworzył wynik środowego meczu. Napastnik Zenitu Sankt Petersburg otrzymał prostopadłe podanie, które wykonał Daniil Fomin, i mocnym strzałem ze środka pola karnego nie dał najmniejszych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Na 2:0 w 35. minucie podwyższył Mario Fernandes. Brazylijczyk z rosyjskim paszportem otrzymał podanie w pole karne od Artem Dzyuby i pokonał bramkarza dokładnym strzałem w prawy dolny róg. Gola honorowego dla ekipy gospodarzy zdobył Joseph Mbong, który w 56. minucie oddał świetny strzał z krawędzi pola karnego, trafiając w prawy górny róg bramki. W doliczonym czasie gry wynik na 1:3 ustalił Alexander Sobolev.

1.kolejka grupy H, 24.03.2021, Ta’ Qali National

56. J. Mbong – 23. Dziuba (Da. Fomin), 35. Mário Fernandes (Dziuba), 90. Sobolev (Al. Mirančuk)

Malta: Bonello – Shaw, Agius (C) (88. Nwoko), S. Borg – J. Mbong, Kristensen (74. S. Pisani), Guillaumier, Camenzuli (86. Corbalan) – Teuma, Degabriele (46. P. Mbong) – Montebello (46. Satariano)

Rosja: Šunin – Mário Fernandes, Siemionow, Džikija, Karawajew – Kuzjajev (78. Mostovoj), I. Achmetov, Da. Fomin (57. Al. Mirančuk) – Ionow (57. Žemaletdinov), Dziuba (C) (83. Sobolev), Golovin

Żółte kartki: 62. Žemaletdinov

Sędziowie: Garibian – Lüchinger, Kjaesgaard

Słowenia 1:0 Chorwacja

Podopieczni Matjaza Keka niespodziewanie pokonali Chorwację 1:0. Jedynego gola w tym meczu zdobył Sandi Lovric. Pomocnik szwajcarskiego FC Lugano w 15. minucie oddał strzał, który odbity rykoszetem trafił do bramki.

1.kolejka grupy H, 24.03.2021, Stadion Stožice

15. Lovrić

Słowenia: Oblak (C) – Stojanović, Blažič, M. Mevlja, Balkovec – Bijol (69. Vetrih), Lovrić (87. Bajrić), Kurtić – Iličić (87. Skubič), Šporar (69. Kramer), Bohar (64. Črnigoj)

Chorwacja: Livaković – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Barišić (46. Oršić) – Brozović, Kovačić (82. Pasalić) – Kramarić (64. Brekalo), Modrić (C), Vlašić (69. Budimir) – Perišić

Żółte kartki: 61. Kurtić (SLV), 77. M. Mevlja (SLV) – 24. Barišić (CRO), 35. Brozović (CRO), 65. Vrsaljko (CRO), 68. D. Vida (CRO), 76. Budimir (CRO)

Sędziowie: Lahoz – del Palomar (oba Španělsko), Beitinger (Německo)

Cypr 0:0 Słowacja

Po słabym, obfitującym w emocje jak na grzybobraniu meczu, Cypr bezbramkowo zremisował ze Słowacją.

1.kolejka grupy H, 24.03.2021, Stadion GSP

Cypr: Demetriou – Antoniou, Laifis, Soteriou, N. Ioannou – Artymatas (C), Kastanos (66. Ch. Kyriakou), Kousoulos – Papoulis (72. Loizou), Sotiriou (90+2. Elia), Pittas

Słowacja: Dúbravka – Pekarík, Škriniar, Hancko, Hubočan – Kucka (C), Hrošovský, Bero (78. Schranz) – Duda (84. Strelec), Boženík (60. Ďuriš), Rusnák (60. Greguš)

Żółte kartki: 67. Demetriou (CYP), 75. Pittas (CYP)

Sędziowie: Stavrev – Kostadinov, Petresi (MKD)