Eliminacje do Mistrzostw Świata, grupa F: Demolka w Kopenhadze

źródło: fodboldbilleder.dk

Czy w drugiej kolejce eliminacji do Mistrzostw Świata w grupie F również doświadczymy niemalże samych remisów, jak było to w kolejce pierwszej?

Dania jako jedyna w pierwszej serii spotkań odniosła zwycięstwo. Dzisiaj, w meczu z Mołdawią również jest zdecydowanym faworytem. Już w 18′ minucie podopieczni Kaspera Hjulmanda wywalczyli rzut karny, którego wykorzystał Kasper Dolberg. Trzy minuty później po ładnej akcji zespołowej do siatki trafił Mikkel Damsgaard. Piłkarz Sampdorii mógł świętować również w 29′ minucie, kiedy znów wykorzystał podanie Skov Olsena. Najwidoczniej, Stryger Larsen pozazdrościł swoim kolegom i w 35′ minucie pokonał mołdawskiego bramkarza. Takiego dośrodkowania aż żal było nie wykorzystać! Wynik spotkania zmieniał się dynamicznie, bo do przerwy mieliśmy już 5-0, a piłkę do bramki wpakował Mathias Jensen. Duńczycy po przerwie wcale nie zamierzali przestać strzelać, już w 48′ minucie gol padł łupem Dolberga, w 81′ Skova, a w 89′ Ingvartsena. 8-0! Demolka w Kopenhadze!

Parken Stadium, Kopenhaga
Dania – Mołdawia 8:0 (5:0)
Dolberg 18′, 48′, Damsgaard 22′, 29′, Stryger Larsen 35′, Jensen 39′, Skov 81′, Ingvartsen 89′

Dania: Schmeichel – Stryger Larsen (77′ Kjaer), Vestergaard, Andersen, Boilesen – Schone (77′ Eriksen), Norgaard (64′ Jonsson), Jensen (77′ Ingvartsen) – Damsgaard, Dolberg, Skov Olsen (46′ Skov)

Mołdawia:
Namasco – Arhirii (46′ Bolohan) , Epureanu, Armas, Reabciuk – Carp (54′ Cojocari), Ionita – Antoniuc (46′ Jardan), Rata, Platica (54′ Iosipoi) – Nicolaescu (75′ Damascan)

Żółte kartki: Carp 18′

Austriacy z kolei zostali zaskoczeni przez Wyspy Owcze. W 19′ minucie Nattestad pokonał Schlagera. Euforia Farerów jednak nie trwała długo. W 30′ minucie gola strzelił Aleksandar Dragovic, a w 37′ Christoph Baumgartner i mieliśmy 2-1. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Sasa Kalajdzic. 3 punkty zostają w Austrii!

Ernst Happel Stadion, Wiedeń
Austria – Wyspy Owcze 3:1 (3:1)
Dragovic 30′, Baumgartner 37′, Kalajdzic 45′ – Nattestad 19′

Austria: Schlager – Lainer (76′ Trimmel), Trauner, Dragovic, Ulmer – Schaub (85′ Demir), Grillitsch, Alaba (64′ Schopf), Baumgartner (76′ Onisiwo) – Kalajdzic (63′ Gregoritsch), Sabitzer

Wyspy Owcze: Nielsen – Davidsen, Vatnsdal (59′ Andreasen), Nattestad, Sorensen – Hendriksson Olssen, Hansson (80’Olsen K.), Vatnhamar G., Vatnhamar S. (58′ Bjartalid), Olsen (58′ Johannesen), Edmundsson (74′ Knudsen)

Żółte kartki: Grillitsch 16′ – Hendriksson Olsen 45+2′

W równolegle rozgrywanym meczu, Izrael chciał odkuć się za porażkę z Danią. Tuż przed przerwą Dor Peretz wyprowadził Izrael na prowadzenie. Na początku drugiej połowy podanie Che Adamsa wykorzystał Ryan Fraser. Wynik się nie zmienił i Szkoci oraz Izraelczycy podzielili się punktami.