Sousa: Nie wykluczam, że z Anglią zagramy trzema napastnikami

Paulo Sousa

zdjęcie: laczynaspilka.pl

– Jeżeli chodzi o decyzję i grę z trzema napastnikami, uważam, że była to słuszna decyzja. Chcemy aby mieli jeszcze większą dynamikę – mówił selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa po meczu z Andorą (3:0).

W niedzielę Polska pokonała Andorę  w meczu eliminacji do Mistrzostw Świata po dwóch bramkach Roberta Lewandowskiego i trafieniu Karola Świderskiego.

– Chcę aby moi zawodnicy grali szybko i tworzyli jak najwięcej sytuacji – stwierdził Sousa – Mamy teraz trzech napastników i dlatego były te dośrodkowania. Kiedy centralny korytarz jest zamknięty, musimy szukać naszych skrzydeł. (…) Nie jest wykluczone, że z Anglią nie zagramy trzema napastnikami. Ta pozycja jest bardzo silnie obsadzona w naszej reprezentacji.

Sousa ocenił także występy debiutantów, między innymi Kacpra Kozłowskiego i Karola Świderskiego.

– Kozłowski jest fantastyczny, jest to dobrze grający chłopak i dlatego został powołany. Myślimy o nim, jako o przyszłości zespołu – zapewnił – Karol być może jest jeszcze nieśmiały jeśli chodzi o interakcje z innymi zawodnikami na boisku, ale idealnie się wpasował i cieszę się z tego, co pokazał.

Cała konferencja:

Źródło: Łączy nas Piłka


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *