eLE: Gol Świderskiego nie pomógł PAÓK-owi

Liga Europy

UEFA.com

Znamy już wszystkie zespoły, które powalczą w fazie grupowej tegorocznej edycji Ligi Europy. W tym gronie nie znalazł się PAÓK, który mimo bramki Karola Świderskiego, odpadł z rozgrywek.

Po bramce w ostatni weekend w greckiej ekstraklasie Karol Świderski znowu błysnął umiejętnościami strzeleckimi. Polak, który wszedł na boisko w przerwie, pięć minut później strzelił bramkę na 2:1 w starciu ze Slovanem Bratysława. Mimo, że PAÓK wygrał w rewanżu 3:2, to żegna się z europejskimi pucharami. Przyczyną tego jest przegrana 0:1 na Słowacji, a także gol jednego z większych niewypałów Lecha Poznań Vernona De Marco.

Prócz Świderskiego, walkę o fazę grupową Ligi Mistrzów przegrała także Riga FC Kamila Bilińskiego i FCSB Łukasza Gikiewicza. Obaj napastnicy znaleźli się poza kadrami meczowymi swoich zespołów na dzisiejsze spotkania. Ta sztuka udała się Łudogorcowi Razgrad Jacka Góralskiego i Jakuba Świerczoka, choć nie było łatwo. Bułgarzy prowadzili na wyjeździe już 2:0, lecz NK Maribor zdołał odrobić straty i wyrównać. Bramkowy remis premiował jednak Łudogorec, który na swoim boisku bezbramkowo zremisował. Góralski znalazł się poza kadrą meczową na to spotkanie, a Świerczok wszedł na plac gry w 85. minucie w miejsce Marcelinho. W fazie grupowej dołączy do nich Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów).

Losowanie fazy grupowej Ligi Europy odbędzie się jutro o godz. 13:00 w Monako.

Komplet wyników rewanżowych spotkań IV rundy eliminacyjnej

Qarabağ Ağdam (Azerbejdżan) – Linfield FC (Irlandia Północna) 2:1 (1:0)

Jaime Romero 6, Abdellah Zoubir 88 – Shayne Lavery 90

Pierwszy mecz: 2:3

Awans: Qarabağ

Riga FC (Łotwa) – FC København (Dania) 1:0 (0:0)

Felipe Brisola 75

Pierwszy mecz: 1:3

Awans: København

AIK (Szwecja) – Celtic FC (Szkocja) 1:4 (1:2)

Sebastian Larsson 33 – James Forrest 17, Michael Johnston 34, Christopher Jullien 87, Lewis Morgan 90

Pierwszy mecz: 0:2

Awans: Celtic

Apóllon FC (Cypr) – PSV Eindhoven (Holandia) 0:4 (0:0)

Mohammed Ihattaren 73, Kóstas Mítroglou 76, Donyell Malen 79, 90

Pierwszy mecz: 0:3

Awans: PSV

BATE Borysów (Białoruś) – FK Astana (Kazachstan) 2:0 (1:0)

Maksim Skawysz 6, Jewgienij Jabłonskij 85

Awans: Astana

Bnei Yehuda Tel Awiw (Izrael) – Malmö FF (Szwecja) 0:1 (0:1)

Guillermo Molins 7

Awans: Malmö

Molde FK (Norwegia) – FK Partizan Belgrad (Serbia) 1:1 (0:0)

Leke James 72 – Nemanja Miletić 80

Pierwszy mecz: 1:2

Awans: Partizan

PAÓK (Grecja) – ŠK Slovan Bratysława (Słowacja) 3:2 (0:1)

Dimítris Limniós 49, Karol Świderski 50, Dimítris Giannoúlis 87 – Jurij Medveděv 38, Vernon De Marco 61

Pierwszy mecz: 0:1

Awans: Slovan

Zoria Ługańsk (Ukraina) – RCD Espanyol (Hiszpania) 2:2 (0:1)

Bohdan Ledniew 54, Nazarij Rusyn 78 – Facundo Ferreyra 34, Matías Vargas 62

Awans: Espanyol

Spartak Moskwa (Rosja) – SC Braga (Portugalia) 1:2 (0:2)

Zielimchan Bakajew 89 – Ricardo Horta 42, 45

Awans: Braga

Royal Antwerp FC (Belgia) – AZ Alkmaar (Holandia) 1:4 (0:0, 1:1, 1:3) – po dogrywce

Didier Lamkel Zé 73 – Calvin Stengs 90, Ferdy Druijf 96, Teun Koopmeiners 102 (karny), Albert Guðmundsson 113

Pierwszy mecz: 1:1

Awans: AZ

Hapoel Beer Szewa (Izrael) – Feyenoord Rotterdam (Holandia) 0:3 (0:0)

Orkun Kökçü 46, Steven Berghuis 52, Wouter Burger 61

Awans: Feyenoord

Trabzonspor Kulübü (Turcja) – AÉK Ateny (Grecja) 0:2 (0:2)

Marko Livaja 24, Pétros Mántalos 30 (karny)

Pierwszy mecz: 3:1

Awans: Trabzonspor

Football 1991 Dudelange  (Luksemburg) – Ararat-Armenia Erewan (Armenia) 2:1 (0:1, 2:1, 2:1) – 5:4 w rzutach karnych