Liga Europy: Legia kończy swój udział na IV rundzie eliminacji

Trzeci rok z rzędu nie zobaczymy polskiego klubu w fazie grupowej europejskich pucharów.

Legia Warszawa - Rangers FC, 22.08.2019 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa nie zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Legioniści przegrali rewanżowy mecz z Rangers (0:1).

Sprawa awansu przed dzisiejszy meczem była otwarta. W Warszawie padł remis bezbramkowy remis i szanse na awans obie drużyny miały podobne. Trener wicemistrzów Polski zapowiadał, że Legia zrobi wszystko, by awansować i nie położy się przed Rangers.

Pierwsi w tym meczu zaatakowali podopieczni Aleksandra Vukovicia. Sprzed pola karnego strzela Sandro Kulenović, ale Allan McGregor pewnie złapał piłkę. W odpowiedzi Sheyi Ojo uderzył tuż obok bramki. W 10. minucie gospodarze mieli stuprocentową okazję. W pole karne dośrodkował Scott Arfield, a głową tuż obok bramki strzelił Alfredo Morelos. Kolumbijczyk miał kolejną okazję, by pokonać Radosława Majeckiego kwadrans później, ale uderzył w środek bramki i bramkarz Legii nie miał problemów z złapaniem futbolówki. W końcowych minutach pierwszej połowy gola mogła strzelić Legia, jednak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową niecelnie strzelał Igor Lewczuk. Do przerwy na Ibrox Stadium mieliśmy remis bezbramkowy.

W pierwszych minutach drugiej połowy widzieliśmy głównie rozgrywanie piłki przez Rangers, ale bez jakichś groźnych okazji. Pierwsze uderzenie w drugiej części zobaczyliśmy dopiero w 66. minucie, Morelos główkował jednak bardzo niecelnie. Chwilę później jeszcze bliżej gola był Ojo, który strzelał sprzed pola karnego, lecz kapitalną interwencją po jego strzale popisał się Radosław Majecki. Zawodnik wypożyczony z Liverpoolu po raz kolejny próbował swoich sił strzałem z dystansu w 89. minucie, Majecki ponownie nie dał się pokonać. Podopiecznym Stevena Gerrarda udało się jednak zdobyć bramkę w doliczonym czasie gry. Jordan Jones dośrodkował w szesnastkę, tam zupełnie bez krycia był Morelos i strzałem głową zapewnił awans Szkotom.

Mecz przez większość czasu był wyrównany i wydawało się, że będzie potrzebna dogrywka. Niestety w decydującym momencie Legioniści zawiedli i pozostawili w polu karnym niepilnowanego Morelosa, a ten bezlitośnie to wykorzystał. Niestety trzeci rok z rzędu nie zobaczymy polskiej drużyny w fazie grupowej europejskich pucharów.