El. MŚ 2018: Czarnogóra bez litości dla Kazachstanu!

FIFA

Na początek 7.kolejki w grupie “E”, Czarnogóra, po wyrównanym boju, wygrała na wyjeździe 3:0 z Kazachstanem.

W opinii wielu ekspertów faworytem tego pojedynku była reprezentacja Czarnogóra. Piłkarze tej kadry byli świadomi, że jeśli chcą przybliżyć się do Mundialu 2018, to dzisiaj obowiązkowo muszą wygrać.

Przyjezdni ten mecz zaczęli od wysokiego “C”. Już w 5.minucie spotkania worek z golami mógł otworzyć Jovetić, ale jego płaski strzał z dobrej odległości na zaskoczenie, instynktownie nogami odbił Loria. Na drugą soczystą okazję dla gości czekaliśmy zaledwie 120 sekund, kiedy to Beciraj, będąc w idealnej pozycji, przegrał z interweniującym wślizgiem Shomko. Przyglądać się biernie temu widowisku nie zdecydowali się Kazachowie. Najlepszym tego dowodem uderzenie głową autorstwa Akhmetova (17. minuta). Ekipę pretendującą do awansu wyratował wtedy kapitalnie broniący Petković. W trzydziestej minucie kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli pierwszą bramkę. Po fenomenalnym rajdzie, a potem idealnej finalizacji, swoich sympatyków uszczęśliwił Vesović. W końcowej fazie pierwszej połowy starcia podwyższenie bezpośrednio z rzutu wolnego miał szansę Jovetić, lecz jego przepiękne zagranie skierowane w lewe okno bramki, wyciągnął Loria.

Grę po przerwie odważniej prowadzili podopieczni trenera Borodyuka. Zbyt ofensywna postawa została skarcona w 53.minucie, przy egzekucji rzutu wolnego przez rywala. Na głowę świetnie skaczącego Beciraja zacentrował Janković. Trzecie trafienie dla Czarnogórców zobaczyliśmy dziesięć minut po wcześniej wspomnianym wydarzeniu. I znów zadecydowało kapitalne dośrodkowanie w realizacji Jankovicia, a egzekutorem został Simić. Pod samą końcówkę bramkę honorową próbowali za wszelką cenę zdobyć gospodarze, ale ich ambicja nie doczekała się wymiernego efektu.

Czarnogóra zmniejszyła dystans do liderującej w tabeli Polski. Kazachstan już w najbliższy poniedziałek zmierzy się z “Biało – Czerwonymi”.

Kazachstan 0: 3 Czarnogóra