Eliminacje MŚ: Mbappe nie wykorzystuje karnego. Francja jednak zwycięska

Kylian Mbappe

Getty Images

Reprezentacja Francji z pierwszym zwycięstwem w eliminacjach MŚ. Triumfatorzy najważniejszego piłkarskiego turnieju rozgrywanego na rosyjskich boiskach w 2018 roku pokonali w Astanie drużynę Kazachstanu 2:0.

Walka o przyszłoroczny mundial w Katarze nie rozpoczęła się zbyt udanie dla złotych medalistów ostatniego światowego czempionatu. Reprezentacja Francji zremisowała kilka dni temu z Ukrainą. Kolejna wpadka w odległym Kazachstanie nie wchodziła zatem w rachubę, a absolutnie nie należało jej wykluczać.

Pierwsza groźna sytuacja po stronie Francuzów od razu przyniosła otwarcie wyniku spotkania. W 17. minucie Ousmane Dembele przejął piłkę w polu karnym przeciwnika zagraną  przez Anthony’go Martiala i strzałem w lewy dolny róg bramki pokonał golkipera reprezentacji Kazachstanu. Mistrzowie świata nieszczególnie forsowali tempo gry. Najważniejsze dla nich, że nieliczne ataki były skuteczne. Tuż przed doliczonym czasem gry pierwszej połowy zdołali podwyższyć prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego okazało się tragiczne w skutkach dla jednego z obrońców gospodarzy. Sergiy Maliy starając się zażegnać zagrożenie zrobił to w bardzo niefrasobliwy sposób i w efekcie 30-letni obrońca pokonał własnego bramkarza.

Po zmianie stron zespół Didiera Deschampa ruszył na przeciwnika ze znacznie większym impetem. W 69. minucie szansę na dublet zmarnował Dembele. Piłkarz reprezentujący na co dzień barwy FC Barcelony strzałem głową z bliskiej odległości próbował pokonać Aleksandra Mokin. Kazachski bramkarz popisując się świetną interwencją udaremnił jednak próbę strzelca pierwszej bramki. Jeszcze bardziej dogodną okazję powinien wykorzystać Kylian Mbappe. Gwiazda PSG egzekwowała rzut karny, który został podyktowany po faulu w wykonaniu jednego ze stoperów reprezentacji Kazachstanu. Strzał był na tyle słaby, że Mokin nie miał najmniejszych problemów, aby zatrzymać przeciwnika. Ostatecznie wynik w drugiej połowie nie uległ już zmianie.