W pierwszym spotkaniu grupy G w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2016 we Francji, reprezentacja Ukrainy podejmowała na własnym terenie kadrę Białorusi. Pewne zwycięstwo odnieśli gospodarze, którzy zwyciężyli (3:1).

Dość niespodziewanie trzy punkty dopisali sobie zawodnicy Luksemburga, którzy minimalnie pokonali reprezentację Macedonii. Luksemburg ma już na koncie cztery oczka i wyprzedził w tabeli Macedonię.

W ostatnim grupowym pojedynku dzisiejszego wieczora Hiszpania rozegrała spotkanie z liderem grupy G Słowacją. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Słowaków (2:1) i teraz podopieczni Vincente del Bosque pałali rządzą rewanżu. I to właśnie gospodarzą udało się otworzyć wynik. Genialnym podaniem podaniem popisał się pomocnik Manchesteru City, który idealnie obsłużył lewego obrońcę Albę, a ten uderzeniem głową pokonał Kozacika. W 30. minucie pewnie jedenastkę wykorzystał Andres Iniesta i było już 2:0. Warto odnotować, iż w 61 minucie na murawie pojawił się pomocnik Legii Warszawa Ondrej Duda, który zastąpił Marka Hamsika. Również trzeba zauważyć, że zakończyła się niesamowita seria Słowaków, którzy byli niepokonani od dziewięciu meczów.

Na pierwszej pozycji w grupie G pozostaje kadra Słowacji, lecz Hiszpanie zrównali się punktami z naszymi południowymi sąsiadami i obie reprezentacje mają po 18. punktów.

Luksemburg – Macedonia 1:0 (0:0)