EL.LM: Zadanie wykonane, Legia w III rundzie

Lopes

pilkarskiswiat.com

W rewanżowym meczu II rundy eliminacji UEFA Champions League Legia Warszawa pokonała Florę Tallinn 1:0. Zwycięskiego gola strzelił Rafael Lopes. Rywalem legionistów w III rundzie będzie Dinamo Zagrzeb.

Legia w pierwszym meczu wygrała minimalnie 2:1 i była bliżej awansu do kolejnej rundy eliminacji UEFA Champions League. Musiała mieć jednak z tyłu głowy to, że przewaga była bardzo mała i tylko jeden gol dla gospodarzy dawał dogrywkę.

Pierwszą okazję w tym meczu stworzyli sobie gospodarze w 7. minucie. Henrik Ojamaa dośrodkował w szesnastkę. Tam główkował Sergei Zenjov, ale minimalnie chybił. Chwilę później odpowiedzieli legioniści. Pod bramkę dograł Rafael Lopes, strzał głową oddał Mahir Emreli, lecz podobnie jak Zenjov trochę przestrzelił. Reprezentant Azerbejdżanu kolejną sytuację miał po upływie drugiego kwadransa. Tym razem kopnął zza pola karnego i była to dobra decyzja. Futbolówka przeleciała tuż obok słupka. Więcej okazji bramkowych w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy. Do przerwy w Tallinnie mieliśmy remis bezbramkowy.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie były grane na zbyt wysokim tempie. Jedną z nielicznych okazji była sytuacja Martina Millera, który postanowił strzelić z dystansu, ale zrobił to w środek bramki i Artur Boruc pewnie interweniował. W 67. minucie gospodarze zdołali wpakować piłkę do siatki, ale na szczęście Zenjov był na spalonym i na szczęście gol nie został uznany.

Chwilę później na prowadzenie wyszli podopieczni Czesława Michniewicza. Josip Juranović dośrodkował w szesnastkę, tam tylko stopę dołożył Lopes i nie dał żadnych szans na interwencję Matveiowi Igonenowi.

Zwycięstwo mistrzów Polski mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale w doliczonym czasie gry Luquinhas trafił w poprzeczkę. Ostatecznie Legia wygrała jednak 1:0 i nikt nie będzie na taki wynik narzekał, bo najważniejsze zostało wykonane.

Legia jest w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów i ma już zapewniony przynajmniej udział w fazie grupowej Ligi Konferencji.

Legia zrobiła swoje, za kilka dni nikt nie będzie pamiętał tego, w jakim stylu legioniści grali. Zapamiętany będzie efekt końcowy, czyli awans do III rundy. Tam mistrzów Polski czeka bardzo trudne zadanie. Rywalem będzie Dinamo Zagrzeb i polska drużyna na pewno nie będzie faworytem.