Eibar po raz pierwszy wygrywa na wyjeździe

Twitter

Eibar zdołał wyrwać punkty Gironie po emocjonującym spotkaniu zakończonym wynikiem 3:2 (2:2). Bohaterem gości został kapitan, Sergi Enrich.

W pierwszej połowie Girona i Eibar stworzył fantastyczne widowisko. Takie mecze rzadko mają miejsce o godzinie 13:00 w pełnym sobotnim słońcu.  W 12. minucie Charles wykorzystał jedenastkę podyktowaną po zagraniu piłki ręką przez Aday’a. Sędzia wskazał na 11. metr po analizie VAR. Ostatnie 9 minut gry w pierwszej połowie przyniosło aż 3 bramki. Christian Stuani miał jednak w planie wywalczyć dla swojej drużyny trzy punkty i w ciągu dwóch minut zdołał wyprowadzić ją na prowadzenie. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Jeana Jordana z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował głową Anaitz Arbilla. Do przerwy mieliśmy wysoki bramkowy remis.

Girona długo wydawała się lepsza na tle swoich rywali w drugiej połowie – mniej więcej do 65. minuty. Groźny strzał Fabiana Orellany był sygnałem dla gości, by uwierzyli w zwycięstwo w tym meczu. Wiarę w czyn przekuł wówczas mało widoczny na boisku Sergi Enrich. Po dobrym dośrodkowaniu Orelllany kapitan drużyny Eibar, odwrócony od bramki zdołał skierować piłkę do siatki… plecami. Tor lotu piłki zupełnie zmylił bramkarza. Gol z 72. minuty okazał się kluczowy w tym spotkaniu i pozwolił drużynie gości awansować na 10. miejsce w tabeli. Eibar po raz pierwszy w tym sezonie odniósł wyjazdowe zwycięstwo, z kolei zajmująca 14 . pozycję Girona przegrała na własnym stadionie po raz trzeci.

Girona – Eibar 2:3 (2:2)

Christian Stuani 40′ i 42′ – Charles 12′ (k), Anaitz Arbilla 45+4′, Sergi Enrich 72′