Lotto Ekstraklasa: Trzy punkty zostają w Szczecinie

LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym sobotnim spotkaniu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy, Pogoń Szczecin pokonała przed własną publicznością Wisłę Płock (4:0). Dla szczecinian bramki zdobyli Kamil Drygas, Sebastian Kowalczyk, Adam Buksa oraz samobójczym Igor Łasicki.

Do pierwszego składu płockiej Wisły wrócił Thomas Dahne, który pauzował z powodu kontuzji. Do kadry meczowej  powrócił także Gruzin, Giorgi Merebaszwili. Natomiast ekipa prowadzona przez Kostę Runjajicia po słabszym początku sezonu wraca na odpowiednie tory. Pogoń Szczecin od czterech kolejek pozostawała niepokonana w lidze.

W 17. minucie Kamil Drygas wykończył akcję wślizgiem i dał prowadzenie gospodarzom. Choć kilka minut wcześniej defensywny pomocnik zmagał się z bólem kolana, lecz wrócił na murawę. Goście byli bliscy wyrównania w 29. minucie, ale strzał Nico Vareli odbił się od prawego słupka.

Tuż po zmianie stron z powodu kontuzji z boiska zszedł Ricardo Nunes, a jego miejsce zajął Hubert Matynia. Gospodarze spokojnie prowadzili grę, a w 70. minucie Sebastian Kowalczyk podwyższył wynik meczu. W 76. minucie świetną kontrę przeprowadzili piłkarze Pogoni, a trzecią bramkę w sezonie zdobył Adam Buksa. Wynik spotkania ustalił samobójczym trafieniem Igor Łasicki, który był naciskany przez Dawida Błanika.

06.10.2018, 11. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion Miejski, im. Floriana Krygiera, Widzów: 5 514
Pogoń Szczecin – Wisła Płock 4:0 (1:0)
Kamil Drygas 17′, Sebastian Kowalczyk 70′, Adam Buksa 76′, Igor Łasicki 85′ (sam)

Pogoń: Łukasz Załuska – Dawid Niepsuj, Sebastian Walukiewicz, Lasza Dvali, Ricardo Nunes (Hubert Matynia 50′) – Kamil Drygas, Tomasz Podstawski – Zvoninimir Kozulj (Dawid Błanik 80′), Radosław Majewski, Sebastian Kowalczyk (Iker Guarrotxena 88′) – Adam Buksa

Wisła P: Thomas Dahne – Cezary Stefańczyk, Igor Łasicki, Alan Uryga, Patryk Stępiński – Damian Rasak (Giorgi Merebaszwili 55′), Dominik Furman – Nico Varela (Oskar Zawada 69′), Damian Szymański, Karol Angielski – Ricardinho (Semir Stilić 78′)

Żółte kartki: Sebastian Walukiewicz, Ricardo Nunes, Sebastian Kowalczyk – Damian Szymański, Nico Varela, Alan Uryga, Patryk Stępiński, Igor Łasicki

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)