Dwaj kibice Espanyolu oskarżeni o rasizm
Do ataku na tle rasowym doszło w 2019 roku, podczas meczu Espanyolu z Athletic Bilbao. Poszkodowanym został Inaki Williams.
Miguel Angel Aguilar, koordynator prokuratury ds. przestępstw z nienawiści w Barcelonie ujawnił szczegóły zajścia. Według niego dwóch mężczyzn kierowało w stronę zawodnika okrzyki przypominające odgłosy wydawane przez małpy. „Onomatopeja, która naśladuje hałas wydawany przez małpy i która, jak powszechnie wiadomo jest znana, była przy różnych okazjach kierowana przez grupy kibiców w różnych krajach, aby poniżyć czarnoskórych piłkarzy”.
Zgodnie z raportem Mossos d’Esquadra zidentyfikowano trzy osoby - jedną nieletnią i dwoje dorosłych. Wezwano ich do złożenia zeznań na posterunku policji. Z dwóch dorosłych jeden skorzystał z prawa do odmowy odpowiedzi, a drugi się nie pojawił.
Warto wspomnieć, że jest to pierwsza skarga wniesiona przez prokuraturę ds. Przestępstw z nienawiści w Barcelonie za obelgi rasistowskie podczas meczu piłki nożnej.
-

AktualnościAtlético Madryt pozyskuje Thiago Almadę z BotafogoDamian Nowacki / 18 lipca 2025, 8:21
-


La LigaReal Madryt dopina transfer Franco Mastantuono!Wiktor Palmowski / 13 czerwca 2025, 18:53
-


La LigaOficjalnie: Jóźwiak opuszcza Granadę





Kamil Gieroba / 7 czerwca 2025, 16:05
-


La LigaReal Madryt będzie miał nowego stopera. Padło "Here we go"





Kamil Gieroba / 17 maja 2025, 12:00
-

La LigaFC Barcelona przypieczętowała tytuł mistrza Hiszpanii! (WIDEO)





Kamil Gieroba / 16 maja 2025, 6:11
-

La LigaCarlo Ancelotti na wylocie z Realu Madryt? Zadecydować może Liga Mistrzów

Victoria Gierula / 11 kwietnia 2025, 16:10









































