Dwa tygodnie pauzy Przemysława Płachety

canaries.co.uk

Jak poinformowała oficjalna strona Norwich City, Przemysław Płacheta nabawił się kontuzji na treningu. Reprezentant Polski opuści najbliższe trzy lub cztery spotkania swojego zespołu.

Przemysław Płacheta dołączył do Norwich City latem tego roku. Klub z Championship zapłacił za niego 3 miliony euro. Utalentowany skrzydłowy z miejsca stał się ważnym ogniem w drużynie prowadzonej przez Daniela Farke’a. Do tej pory opuścił tylko dwa z szesnastu ligowych meczów, a w ostatnich ośmiu spotkaniach aż siedem razy wychodził w podstawowej jedenastce.

“Kanarki” wydały komunikat, w którym poinformowały o kontuzji polskiego skrzydłowego. Czytamy w nim, że Polakowi odnowiła się kontuzjia ścięgna, a pierwsze analizy wykazały, że czeka go około dwutygodniowa pauza.

Przemysław Płacheta odniósł się niedawno do intensywności spotkań w Anglii. W rozmowie z ,,Przeglądem Sportowym” przyznał, że natłok spotkań jest ogromny. Przyczynia się do tego, że piłkarze muszą ciężej pracować na treningach. Logiczne jest, że większa intensywność zwiększa ryzyko kontuzji.

– Różnica objawia się w intensywności spotkań, kalendarz jest mocno napięty. To wymaga od nas innej pracy na treningach i samego przygotowania między meczami. Powoli zaczynam łapać ten rytm, ale tak naprawdę jeszcze będąc w Polsce, wykonywałem dodatkowe treningi. Wiedziałem dzięki temu, że moja fizyczność jest na dobrym poziomie i to nie będzie problemem w Norwich – mówił w rozmowie z Przeglądem Sportowym Płacheta.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.