Obrońcy Lecha po drugim z rzędu zwycięstwie: Zero z tyłu daje dużą satysfakcję

Alan Czerwiński

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka


– Zero z tyłu daje dużą satysfakcję, zwłaszcza obrońcom, co jest oczywiste – powiedział Alan Czerwiński po drugim z rzędu meczu z czystym kontem w lidze.

– Jako zespół zaczęliśmy grać w obronie bardziej kompaktowo, blisko siebie, zdecydowanie agresywniej. Mamy drużynę pełną zawodników z dużą jakością piłkarską, ale czasem zapominaliśmy o tym, że futbolu nie chodzi tylko o walory estetyczne na murawie, ale do zwycięstw potrzeba też wykonywać na niej sporo brudnej i żmudnej roboty w obronie – zauważa 30-letni defensor, cytowany przez witrynę “lechpoznan.pl”. – W meczach z Lechią i Podbeskidziem pokazaliśmy, że potrafimy to robić bardzo dobrze. To była ważna zmiana, której potrzebowaliśmy – dodaje.

Piłkarz “Kolejorza” twierdzi, że w europejskich pucharach można sobie na więcej pozwolić na boisku i gra dzięki temu jest bardziej otwarta. – Za to w ekstraklasie często chodzi głównie o walkę z rywalem, który skupiony jest przede wszystkim na destrukcji i wtedy trzeba właśnie wykonywać na murawie dużo brudnej roboty, aby na koniec móc cieszyć się ze zwycięstwa – podkreśla.

– Zero z tyłu daje dużą satysfakcję, zwłaszcza obrońcom, co jest oczywiste. Ale do tego musi jeszcze dojść dobra gra w ofensywie i strzelane gole, bo tylko wtedy można ugrać trzy punkty. To wszystko musi iść razem w parze. Nie może być tak, że zagramy na zero z tyłu, ale też na zero z przodu, bo to by nam nic nie dało. W meczu z Podbeskidziem była gra z polotem w ofensywie, ale też konsekwencja i duża determinacja w grze w obronie – kończy temat Alan Czerwiński.

źródło: lechpoznan.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.