Świerczok może opuścić zespół Piasta. Polakiem zainteresowali się Rangersi

Świerczok

piast-gliwice.eu

Świerczok swoimi ostatnimi występami w ekstraklasie, przyciągnął uwagę zagranicznych skautów. Jak podaje Michał Trela, dziennikarz newonce.sport, wicemistrzowie Szkocji chcieliby pozyskać polskiego napastnika do swojego klubu. 

 – Choć napastnik już dwa razy grał w zagranicznych klubach, bo jako nastolatek występował też w 1. FC Kaiserslautern, nie jest dla klubów z Zachodu spalony. Nawet jeśli nie jest już młodzieniaszkiem, oferującym szansę na duży zwrot z inwestycji. Jego dobre występy są śledzone przez skautów zachodnich klubów. Szczególnie uważnie jego sytuację monitoruje Glasgow Rangers, które rozważa Polaka w kontekście letniego transferu. – informuje Trela.

Do Piasta Gliwice, Świerczok przyszedł w ramach wypożyczenia z bułgarskiego Łudogortca Razgrad. Według doniesień prasowych, by gliwiczanie mogli po tym okresie zachować w klubie polskiego napastnik, musieliby zapłacić około pół miliona euro.  Jednak dokładna kwota miałaby zależeć od miejsca w tabeli ekstraklasy zajętego przez Piast pod koniec rozgrywek. Mimo tego, inwestycja w 27-latka, mogłaby okazać się strzałem w dziesiątkę dla drużyny Waldemara Fornalika.

Rangersi w tym momencie zajmują pierwsze miejsce w lidze szkockiej oraz świetnie radzą sobie w fazie grupowej Ligi Europy, gdzie rywalizują m.in.: z Lechem Poznań. Jednak od przyszłego sezonu mogą oni mieć kłopoty ze swoimi napastnikami. Możliwe, że w letnim okienku transferowym z klubu odejdzie Alfredo Morelos. Natomiast drugi napastnik Szkotów – 38-letni Jermain Defoe – prawdopodobnie niedługo zakończy piłkarską karierę. W tych okolicznościach, już mniej abstrakcyjne wydaje się przejście Świerczoka do Rangersów. Jednak, na dokładne informacje co do przyszłości polskiego napastnika, prawdopodobnie jeszcze poczekamy.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *