Świerczok może opuścić zespół Piasta. Polakiem zainteresowali się Rangersi

Świerczok

piast-gliwice.eu


Świerczok swoimi ostatnimi występami w ekstraklasie, przyciągnął uwagę zagranicznych skautów. Jak podaje Michał Trela, dziennikarz newonce.sport, wicemistrzowie Szkocji chcieliby pozyskać polskiego napastnika do swojego klubu. 

 – Choć napastnik już dwa razy grał w zagranicznych klubach, bo jako nastolatek występował też w 1. FC Kaiserslautern, nie jest dla klubów z Zachodu spalony. Nawet jeśli nie jest już młodzieniaszkiem, oferującym szansę na duży zwrot z inwestycji. Jego dobre występy są śledzone przez skautów zachodnich klubów. Szczególnie uważnie jego sytuację monitoruje Glasgow Rangers, które rozważa Polaka w kontekście letniego transferu. – informuje Trela.

Do Piasta Gliwice, Świerczok przyszedł w ramach wypożyczenia z bułgarskiego Łudogortca Razgrad. Według doniesień prasowych, by gliwiczanie mogli po tym okresie zachować w klubie polskiego napastnik, musieliby zapłacić około pół miliona euro.  Jednak dokładna kwota miałaby zależeć od miejsca w tabeli ekstraklasy zajętego przez Piast pod koniec rozgrywek. Mimo tego, inwestycja w 27-latka, mogłaby okazać się strzałem w dziesiątkę dla drużyny Waldemara Fornalika.

Rangersi w tym momencie zajmują pierwsze miejsce w lidze szkockiej oraz świetnie radzą sobie w fazie grupowej Ligi Europy, gdzie rywalizują m.in.: z Lechem Poznań. Jednak od przyszłego sezonu mogą oni mieć kłopoty ze swoimi napastnikami. Możliwe, że w letnim okienku transferowym z klubu odejdzie Alfredo Morelos. Natomiast drugi napastnik Szkotów – 38-letni Jermain Defoe – prawdopodobnie niedługo zakończy piłkarską karierę. W tych okolicznościach, już mniej abstrakcyjne wydaje się przejście Świerczoka do Rangersów. Jednak, na dokładne informacje co do przyszłości polskiego napastnika, prawdopodobnie jeszcze poczekamy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.